Klasik Antika Yatak Odası Tasarımları

Yatak odalarında farklı tasarımların ve modellerin her sezon öne çıktığını görmektesiniz. Birbirine bezeyen tasarımlardan sıkıldıysanız ve yatak odası takımınızın farklı olmasını istiyorsanız antika tarzında klasik yatak odası takımlarına mutlaka göz atmalısınız. Yatak odanızı sıra dışı ve size özel olacak şekilde dizayn ederek farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Antika tarzındaki klasik mobilyaların yatak odalarına getirdikleri hava gerçekten görülmeye değer niteliktedir. Yatak odalarınızda antika modellere yer vererek yatak odanızı başkalaştırabilirsiniz. Her açıdan farklı ve alışılmışın dışında olacak bu dekorasyon modeli ile yatak odalarınız olduğundan daha güzel ve görkemli bir görünüme kavuşacaktır. Antika yatak odanızda kullanacağınız renkler bakımından kahverengi ve ceviz renginin hakim olduğunu söylemekte fayda var.

klasik-yatak-odası-modelleriAntika tarzındaki yatak odalarında beyaz ve bej renkleri de kullanılmaktadır.

Antika yatak odalarının en göze çarpan taraflarından biri yatak başlıklarının tamamen ahşap olması ve ihtişamlı durmasıdır. Ahşaptan yapılan bu yatak başlığı yatağınızı oldukça şaşalı ve zarafetli gösterecektir. Yatak odanıza saray ihtişamını getiren bu yatak odası takımı ile yaşam alanlarınızda harikalar yaratacaksınız.

Gardrop modellerinin de diğer tasarımlara göre daha büyük olduğunu ve iç hacminin daha geniş olduğunu söylemekte fayda var. Özellikle yatak odanız geniş alanlara sahipse, bu tarz modelleri kullanarak oldukça güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Diğer mobilyalara göre antika modeller biraz daha büyüktür bu bakımdan sundukları şatafatlı görünümü başka hiçbir mobilya tasarımında göremezsiniz. Kullanışlılık ve fonksiyonellik bakımından da oldukça hoş duran bu mobilya tasarımları ile dekorlarınızda olağanüstü bir görsellikte getireceksiniz.

yatak_odasi_takimlari_4Antika tarzı yatak odası tasarımları, geniş bir aileniz varsa antika tarzı yatak odası takımı tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerden biri olarak sizlere göz kırpmaktadır.

Kahverengi tasarımlı mobilyalar, antika dekorasyonun adeta vazgeçilmez parçalarındandır. Üzerinde çeşitli oyma ve kakma desenleri olanlar oldukça güzel durmaktadır. Oymalı ve gravürlü modeller yatak odalarınıza muhteşem bir ahenk de getirmektedir. Antika yatak odası modellerinde her açıdan farklı tasarımları kullanarak dekorunuzu daha da zenginleştirebilirsiniz.

Komodin modellerinin üzerindeki klasik figürlere bayılacaksınız. Aydınlatma modelleri olarak da avizelere yer vererek daha hoş bir görünüm sunabilirsiniz. Yatak başlıklarında ve yatağın ayak ucunda kullanılan klasik motiflerle bezenmiş ahşap tasarımlar tek kelimeyle muhteşem duruyor. Antika tazında tasarlayacağınız yatak odası tasarımınızla diğer yatak odalarından hem işlevsel olarak hem de dekoratif olarak çok önde olacaksınız.

yatak-odasi-resimleriYatak odası takımınızda ahşap modeller yer verdiğiniz gibi ferforje modelleri kullanarak da harikulade zengin bir dekora imza atabilirsiniz. Ferforje tarzı yatak tasarımları da antika yatak odası tasarımlarında kullanabileceğiniz modeller arasındadır. Gardrop modelleri olarak antika tarzı tasarımlarda aynalı olanların daha çok kullanıldığını göreceksiniz. Aynalı gardrop modelleri, dekorasyona yaptıkları katkının yanında ayrıca görsellik ve estetik bakımdan da yatak odanıza derinlik eklemektedir.

Farklı tarzdaki renkler açısından da antika yatak odası takımınızda beyaz rengi kullanabilirsiniz.

Beyaz renkli antika modellerde yatak odanıza hem doğallık hem de sadelik getirmektedir. Beyaz tarzdaki antika yatak odanızda kullanacağınız mobilyaların birbirleriyle olduğu kadar duvar rengiyle de uyumlu ve birbirini tamamlayıcı özelliklerde olmasına olabildiğince dikkat etmelisiniz. Antika görünümün getirdiği o eskiye dayanan hava yatak odasına değişik bir hava vermektedir.

yatak-odası-takımları-modelleriŞifoniyer takımlarında kullanılan taşlı ve süslü ayna ise dekorasyondaki en dikkat çeken mobilya tasarımlarından biridir. Geniş ve klasik tarzda yapılan bu antika ayna modeli yatak odanıza farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Ayrıca antika tarzı yatak odanızın dekorunda kullanacağınız puf modelleri de yatağınızın daha şık görünmesini sağlayacaktır. Klasik figürlerin ve şekillerin üzerinde olduğunca hoş durduğu bu puf modelleri ile yatak odalarınızın dekoru hiç olmadığı kadar güzel olacaktır.

Antika tarzı yatak modellerinde aradığınız rahatlığı ve konforu da bulabilmeniz mümkündür.

Antika tarzı yataklarınızda içi elyaf olan yastık modellerini kullanmanız yatağınızı daha güzel gösterecektir. Kendinizi sarayda gibi hissedeceğiniz bir yatak odasına sahip olmak istiyorsanız, antika tarzı klasik ahşap yatak odası modellerine göz atmalısınız. Antika tarzı yatak odası modelleri ile farklılığı keşfedebilirsiniz.