Avangart Mobilya Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Günümüzde birçok farklı stil dekorasyon örneği ile karşılaşmanız mümkünüdür. Bu dekorasyon stilleri içinde yer ala avangart dekorasyon stilinin dizayn edilmesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Oldukça ince bir çizgi üstünde bulunan avangart dekorasyon stilinde bir uç zengin ve şaşalı bir görüntü yakalanmasını sağlarken, diğer yan ise oldukça rüküş ve abartılı bir görüntü yaratabilir. Bu sebep ile bu ince çizginin aşılmaması oldukça önemlidir. Peki, bu ince çizgini aşılmaması için ne gibi önlemler almak gerekir?

avangarde mobilya masko

Avangart Dekorasyon Stili Yaratılması

Avangart dekorasyon örneğinde olduğu gibi tüm dekorasyon stillerinde de ilk etapta önemsenmesi gerekilen büyük parçalardır. Avangart mobilya seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereke en önemli detay ise yer alacağı salon ya da her hangi bir odada ne kadar yer kaplayacağıdır. Konumlanacağı oda içinde çok büyük ve üst üstte bir yığılma içinde olacak olan mobilyanız hiç hoş bir görüntü yaratmayacaktır.  Aynı zaman da odanızın genel havasına tam olarak uyum göstermesi gerekir. Sıfırdan yapılan dekorasyonlarda sadece ebat olarak dikkat edilmesi gerekirken hali hazır dekorasyon için de diğer renk tonları ile uyumlu bir yapıya sahip olması önerilir.

avangar mobilya modelleri

Koyu mu Açık Tonlar mı Seçilmeli?

Avangart mobilya örneklerinde koyu tonlar kadar son derece açık tonlu mobilyaları da görmeniz mümkün. Özellikle daha dar ve güneşi az alan mekanlarda açık tonlu avangart mobilya seçimi öneriliyor. Bunun yanı sıra son derece geniş olan mekânlarda ise koyu tonlara yer verilmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Bu tonlara uyumlu olarak seçilebilecek olan aksesuar ve perde gibi unsurların yerleştirilmesi ile tam bir avangart dekorasyon yakalanması mümkün olur.

avangarde mobilya seçimi