Bahçe Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Sonbahar aylarının gelmesi ile bahçe ve iç mekanlarda hazırlıklar başladı. Peki bahçelerinizi sonbahara nasıl hazırlayacağınızı biliyor musunuz?

Sonbahar aylarının gelmesiyle evinizde ve bahçenizde ve evinizde bir takım değişiklerin yapmalısınız. Yaz aylarının sevimli güneşi ile birlikte güneşe ve ışığa duyan bitkilerimizi sonbaharın haylaz rüzgarlarından koruma için öncelikle onları korunaklı bir alana almamız gerekir, böylelikle bitkilerimizi soğuk havanın yıpratıcı etkisinden koruyabiliriz.

İç mekanlara aldığımız bitkilerimiz ile ilgili dikkat etmemiz gerekenler ise sulama, gübreleme, ilaçlama, toprak bakımı havalandırma ve saksı temizliği olacaktır. İç mekanlarda bulundurduğunuz bitkilerinizi haftada bir kez sulamalısınız. Böylece bitkilerin ihtiyacı olduğu nemi onlara sağlamış olacaksınız. Eğer ki her hafta çiçeklerinizi sulamak istemiyor aynı zamanda da çiçek yetiştirmek istiyorsanız bu sorununa çare olacak çiçekler ise Orkide ve Afrika Menekşesi olacaktır.Her hafta su istemeyen bu bitkiler ile evlerinize renk katabilirsiniz.

Ekim ayının gelmesi ile birlikte bahçenizi de kışa hazırlamanız gerekiyor. Çim ve bahçe bitkilerinde oluşan hasarların yol açtığı bozuk görüntüyü ve bu görüntülerin tamiri işlemini bu ayda yapmanız sizin için yararlı olacaktır. Bitkilerin sürgün döneminin devam ettiği bu dönemde zayıf olan bitki sürgünlerinde budama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sonbaharın son güneşlerinin yaşandığı şu günlerde bahçelerinize gereken özeni göstermeniz kışa şahane bir bahçe ile giriş yapmanızı sağlayacaktır.

bahçe bahçe-dekorasyonu bahçe-dekorasyonu-nasıl-olmalı