Bambu Bebek Beşikleri

Bebeklerinin dünyaya geldikten sonra anne karnındaki huzurlu yaşantısının devam etmesini isteyen aileler onun rahat edebilmesi adına ellerinden geleni yaparlar. Bir bebeğin en büyük ihtiyacı olan anne sütünden sonraki ihtiyacı huzur içinde ve sağlıklı koşullarda uyuyacağı uyku zamanları olmaktadır. Bundan dolayı aileler bebeklerinin sağlıklı bir uyku uyuyabilmesi adına beşik alımlarına oldukça dikkat etmektedir.

İlk aylarda annenin veya babanın bebeği yataktan rahatça alabilmesi veya uyuduğunda rahatça yatağa yatırabilmesi adına daha yüksek ve ufak çapta beşikler tercih edilmektedir. Ailelerin bebeklerine rahatça göz kulak olmaları adına ve annenin yatağından bebeğini rahatça alıp emzirebilmesi adına aileler bebeklerinin beşiklerini hemen kendi yataklarının yan tarafına koymayı tercih ederler. Bundan dolayı tercih edilecek beşik modelleri daha ufak çaplı olmalıdır. Bu ufak çaplı modeller arasında en çok tercih edilen model olan bambu bebek beşikleri bebeklerin sağlıklı ve huzurlu ortamda uyumalarını sağlamaktadır. Hem kız hem de erkek bebekler için uygun bir model olma özelliği taşıyan bu beşikler kız bebeklerin bir prenses, erkek bebeklerin ise bir prens gibi algılanmasına neden olan görünüme sahip olmaktadır.

bambu-bebek-beşikleri

 

Bambu malzemesi kullanıldığından dolayı, doğal olan ve herhangi bir kimyasal içermediğinden dolayı kanserojen madde içermeyen beşik modelleri fiyatlarının yüksek olmasına karşın çoğu kişi tarafından bebeğinin huzur içinde ve sağlıklı şartlarda uyuması adına tercih edilmektedir. Bambu malzemesi havayı sınırlamadığından dolayı içinde uyuyan bebek sağlıklı bir şekilde soluk alıp verme işlemini gerçekleştirebilir. Bambu bebek beşikleri bebek arabası şeklinde tasarlanan modelleri, sepet şeklinde tasarlanan modelleri ve buna benzer daha birçok farklı modeli ve sağlıklı malzemesi ile son zamanlarda oldukça ön planda olan modeller arasında olmaktadır. Bambu bebek beşiklerinin farklı modellerini ve fiyat sıralamasını internetteki bebek eşyaları satan sitelerden rahatlıkla görüntüleyebilir, size uygun model de ve fiyatta olan beşiği oturduğunuz yerden satın alabilirsiniz.