Başbakanın Çalışma Ofisi

“Başbakanın çalışma ofisi nasıl?” sorusuna cevap verirken gözünüzde o ofisin canlanmasını sağlayacağız. Her ofisin ortak noktaları vardır bu ofis ise farklı olmak zorundadır. Başbakanlık ofisinin özelliğini gözler önüne sermek gerekirse ilk başta Türk Bayrağından başlamak gerek. Sağda Türk Bayrağı ortada Atatürk tablosu ve onun solunda ise iktidar göstergesi Ak Parti bayrağı.

Oldukça uzun bir oda olan ofis şıklık ve dekor açısından bir numara diyebiliriz. Oldukça büyük bir ekranda televizyondaki haberleri izleme fırsatı bulan Başbakan ülkenin geleceği için en önemli kararları burada alıyor ve en önemli planları burada yapıyor.

Başbakanın çalışma ofisi resimler diyecek olursak odada yalnızca Atatürk portresi bulunuyor. Ve Başbakanın çalışma ofisi mobilyaları adı altında birkaç söz edecek olursak pencere kenarında masayla beraber iki tane tek kişilik deri koltuğu sizlere aktarabiliriz. Tam ortada oldukça büyük iki koltuk ve ortasında bulunan uzun sehpa konukların rahatı için inanılmaz şık.

başbakanın-çalışma-ofisi başbakanın-ofisi

başbakanın-çalışma-odası

Odanın yerini süsleyen kahverengi parkeler ofise ayrı bir hava katmış durumda. Tamamen bir renk uyumu içerisinde olan ofisin her köşesi özel bir dekorasyoncunun elinden çıkmış havası veriyor.

Aydınlatma sistemi ise hem tavandan hem yan duvarlardan sağlanıyor. Odaya oldukça büyük bir hava veren aydınlatıcılar şıklık üzerine şıklık konduruyor. Ofisin kapısı ise özel bir desenle süslenmiş. Bu odada bazen tüm gün çalışan Başbakan için en özel dekorlar hazırlanmış.

Pencerelerdeki perdelerin zerafeti sıkılmaya fırsat vermeyecek biçimde dikilmiş.
Başbakanın çalışma odası içindeki çalışma masası büyüklüğüyle şaşkınlık veriyor.

Uzunluğu sayesinde üzerine her türlü araç gereci koyma rahatlığı veren masa çalışmaya kolaylık sağlıyor. Çalışma masasının koltuğunun deri olması çalışırken rahat olması açısından oldukça önemli.