Bebek Yatağı Tasarımları

Bebek odalarında kullanılan yatak tasarımları son dönemlerde oldukça ilgi görmektedir. Bebek yataklarında özellikle bebeğinizin rahat edebileceği ve sağlıklı bir uyku uyuyabileceği mobilya tasarımlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Ahşap tasarımların bebek modellerinde oldukça hoş durduğu da bir gerçektir. Ayrıca ahşap bebek yatakları, uzun ömürlü ve dayanıklı modeller olarak da dikkat çekmektedirler. Bebek yataklarında ahşap kullanım en sağlıklı olan tasarım olarak öne çıkmaktadır. Bebeğinizin yatağında mışıl mışıl ve rahat bir şekilde uyumasını istiyorsanız mutlaka bu mobilyaları düşünmelisiniz. Bebek yataklarında bebeğin uyurken düşmemesi için ahşap parmaklıklar düşünülmüştür. Böylece bebeğiniz uykudayken aklınız onda kalmayacaktır.

Bebeklerin yataklarının özel olması gerekiyor. Neden mi?

Çünkü bebekler büyüme ve gelişme dönemlerinde oldukları için uyku onların en çok ihtiyacı olan şeydir. Bunun içinde yüksek konforlu ve ergonomik bebek yataklarının önemi ortaya çıkmaktadır. Bebeklerin sert yataklarda yatması sağlıkları açısından önemlidir. Bebek yataklarının seçiminde buna mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu bakımdan bebeğiniz için doğru bebek yatağını seçmeniz oldukça önemlidir.

1417525481

Bebek yataklarında ahşap yataklardaki parmaklıklar belirli mesafelerde olmalılardır. Çok geniş parmaklıklar olursa bebeğin başı bunlara sıkışabilir. Sert, pamuklu ve daha çok yünlü döşekler tercih edilmelidir. Bebek yataklarında yastık kullanımı ilerleyen dönemlerde olmalıdır. Yorgan seçimlerinde de elyaflı modellere yer verilmelidir.

Anne ve babalar minik prensiniz ya da prensesiniz için yatak arıyorsanız, fark yaratan ve çocuğunuzun daha sağlıklı büyümesini sağlayan modellere yönelmelisiniz. Bebeğinizin güvenli, konforlu ve rahat bir uyku uyumasına izin verecek bu bebek yatağı modelleri sizlerin de beğenisini kazanacaktır. Çekmeceli ve parmaklıklı olan bu bebek yatağı modelleri şıklıkları ile de sizleri cezbedecektir. Kullanışlılığın yanı sıra estetik görünümünde fazlasıyla ortaya çıktığı bu modeller ile bebeklerinize huzurlu bir ortam hazırlayabileceksiniz.

Açık renklerde tasarlanan bu bebek yatağı modelleri istenilen ölçülerde ve özelliklerde de yapılabilmektedir. Birçok çekmeceye sahip olan bebek yatakları ile bebeklerinizin eşyalarını düzenli hale sokmanız oldukça kolaydır. İsterseniz cibinlikli isterseniz cibinliksiz bebek yataklarını bebek odalarında kullanabilirsiniz. Bebek yataklarındaki çekmeceler hem alt kısımda hem de yan kısımda olabilmektedir. Bu bakımdan oldukça işlevseldirler. Çocuğunuzun aşağı düşmesine de izin vermeyen bu tasarımlar ile güvenli bir ortamda oluşturmanız söz konusudur.

ib02235-_1

Kullanışlı olan bu mobilya tasarımları aynı zamanda dayanıklı ve sağlamdır. Bebek tasarımlarının ferah ve iç açıcı bir görünüm verenlerini kullanmanız dekoratif olarak da bebek odanıza derinlik ekleyecektir. Bebek yatakları beşiklerden daha gösterişli ve alımlı modeller olarak göz doldurmaktadırlar. Bu yönleri ile daha çok tercih edilmektedirler. Beşik modelleri ise taşınabilir olmaları nedeniyle avantajlıdır. Bebek yatakları daha uzun süreli bir kullanımı vaat etmektedir. Bazı bebek yataklarının büyüyebilen ve uzayabilen modelleri de mevcuttur. Bebek karyolaları taşınabilme açısından dezavantajlıdır. Ayrıca bebek yataklarının sallanma özellikleri de vardır. Bu yönleri çok daha fazla beğenilmektedir.

Bebek yataklarında hem beşik hem de yatak olmayı sağlayan park yataklar dikkat çekmektedir. Her iki özelliği barındırması sebebiyle bebek odalarında çok fazla kullanılmaktadır. Park yataklarda bebekler hem rahatça oyun oynarlar hem de fazlasıyla rahat uyku uyuyabilirler. Çok yönlülüğü ile göz dolduran bu bebek odası tasarımları ile harikulade dekorasyonlar yapmanız mümkündür. Kolay katlanabilir olması ve taşınabilir olması nedeniyle de birçok alternatifi size sunmaktadır.

ib02408-_1Hareketli bebekleriniz için düşünebileceğiniz ideal tasarımlardan biridir. Ne beşik kadar küçük ne de bebek yatakları kadar ağır olan bu fonksiyonel modeller ile bebeklerinize daha güzel bir ortam hazırlayacaksınız. Park yatak modelleri birbirinden güzel özellikleri ile bebek yataklarının en gözde tasarımlarıdır.