Ben Onu Çok Sevdim Dizisi Mobilyaları

Bir dönem dizisi olarak karşımıza çıkan ve Adnan Menderes ile opera sanatçısı Ayhan Aydan’ın aşkının konu alındığı ve geçmişteki evleri, sokakları, mekânları bizlere yansıtan bir televizyon dizisi olan Ben Onu Çok Sevdim’deki mobilyalar günümüzde klasik olarak adlandırılmalıdır. Koltuk takımlarının, masa ve sandalyelerin, vitrinlerin, gümüşlüklerin ve ofis mobilyalarının oldukça dikkat çektiği dizi adeta bizlere bir klasik rüzgârı yaşatmaktadır.

ben-onu-çok-sevdim-dizi-mobilyaları

Eskiden oldukça ön planda olan ceviz mobilyaların yer aldığı dizi, ekranda izleyenlerin klasiğe yeniden yönelmesine neden olmaktadır. Günümüzde dönem dizilerinin fazla olmasından ve çok izlenmesinden dolayı modern mobilyaların yerine klasik mobilyalar daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Dizide sadece ev ortamında değil, ofis ortamında da kullanılan ofis mobilyaları dikkat çekmektedir. Eskiden ofislerde rahatsız olmasına karşın, görüntü amaçlı daha çok deri kumaşlı oturma grupları tercih edilirken, günümüzde klasiğin yeniden herkesi saran etkisi ofis mobilyalarının da klasik modellerden yana seçilmesine neden olmaktadır. İnsanlar ev dekorasyonlarını düzenlemek adına şimdilerde izledikleri dizileri örnek aldıklarından dolayı, dizilerde kullanılan kaliteli tasarımlarda oldukça önemli olmaktadır. Dizinin kalitesini yansıtması adına en önemli noktalardan biri olan mobilya seçimleri özellikle dönem dizilerinde oldukça önemli olmaktadır. Günümüzün modern çizgileri dönem dizilerinde kullanılamayacağından dolayı dizinin işlendiği dönemde var olan mobilya türleri iyi incelenmelidir. Bütün mekânlara ayrı ayrı mobilya seçimleri yapılacağından dolayı dizilerde izleyiciye klasik mobilya türü adına bütün örnekler sunulmalıdır. Örneğin; bir malikânenin mobilyaları ile daha düşük olanaklara sahip küçük bir evin mobilyaları aynı olamayacağından dolayı bu ayrım iyi yapılmalı ve iyi araştırılmalıdır.

Ben onu çok sevdim dizisi mobilyaları; farklı ortamlarda var olan koltukları, sandalyeleri, masaları ve daha birçok mobilyaları ile bizlere klasik mobilya türü hakkında bilgi vermektedir. Klasik mobilyalardan hoşlananlar diziyi izleyerek, mobilya seçimi konusunda fikir sahibi olabilirler. Ben onu çok sevdim dizisi mobilyaları tamamıyla klasik çizgilerden oluşmaktadır.