Bohem Tarzı Bahçe Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda uyumu ve huzuru yakalamak bahçe dekorasyonunuzdan geçiyor olabilir. Bohem tarzı bahçe dekorasyonunu nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir?

Düzensiz ve özensiz bir bahçe dekorasyonu evinizin iç dekorasyonuyla uyuşmayacak, hoş bir görünüme sahne olmayacaktır. Bahçe dekorasyonu yaparken kırsal kesimden örnek alabilirsiniz. Unutmamalısınız ki bahçe dekorasyonu ağır ve klasik tarzlardan çok country stil gibi doğallıktan ve renklerden yana olan dekorasyon biçimlerini kaldırır. Ağır mobilyalar genellikle bahçe kullanımına uygun değildir. Sizi yoracak ve kullanımı zor olan mobilya tarzlarından çok, doğayla iç içe huzurla ve konforla keyfini çıkartabileceğiniz bir dekorasyon oluşturmalısınız.
Farklı tarzlar ev dekorasyonunda kullanılırken bahçe dekorasyonunda vintage, bohem ve country tarzı kullanıma daha uygundur. Bohem bir stil ile bahçenizi rengarenk ve göz alıcı şekle getirebilirsiniz.

Renkli masa ve sandalyeler, hafif ve kullanımı kolay mobilyalar, renkli ve süslü yastıklar, hafif dağınık ama özgür bir ortam oluşturmanızı sağlayacaktır. Bohem tarzı oluşturmak oldukça kolaydır. Elinize boyayı alıp farklı renge mobilyalarınızı boyadığınızda tarzın başlangıç kısmını bitirmiş olacaksınız. Daha sonra evinizde fazlalık olarak gördüğünüz her şeyi ortaya koyup yaratıcı fikirler üretebilirsiniz. Böylelikle oluşturacağınız parçalar hem farklı hem de özgün olacaktır. Çılgın bir görünüm yaratmak için bohem, birebir uygulayabileceğiniz bir tarz. Mavi, kırmızı, turuncu, yeşil, sarı gibi canlı renkleri bolca kullanmanız daha çılgın ve dikkat çekici bir bahçeye sahip olmanızda etkili olacaktır. Farklı kumaş ve desenleri minderler için kullanıp gelişigüzel bahçeye yayarak daha samimi bir ortam yaratabilirsiniz.

bohem-tarzı-bahçe-dekorasyonu bohem-tarzı-bahçe-dekorasyonu-nasıl-yapılır

Bohem tarzı uygulamak istiyorsanız renklerden mutlaka yararlanmanın yanı sıra boncuklar, kumaşlar, boyama ile kendiniz yapabileceğiniz saksılar, farklı renkte bahçe mobilyaları bahçe dekorasyonunda uygulayacağınız adımlar olmalı. Aksesuarları bol bol kullanabileceğiniz bohem’de eski mobilyalarınızı ve eşyalarınızı değerlendirme fırsatı bulacaksınız.