Çocuk odası nasıl olmalı ?

Çocuklarınız evlerinizin en büyük neşe kaynağıdır. Onların mutlu olduğunu görmek sizlerin daha mutlu olmasını sağlayacaktır.

Çocuk odalarınızda yervereceğiniz tasarımlarda daha çok onların oyun alanlarını daraltmayacak ve geniş alanlar bulmalarını sağlayacak olan tasarımları kullanmalısınız. Çocuğunuzun odasında yervereceğiniz tasarımlarda daha çok dekoratiflikten çok işlevselliğe önem vermelisiniz. Özellikle çocuk odalarında kullanılan tasarımlarda daha çok az yer tutan ve küçük boyutlu tasarımları kullanmalısınız. Çocuğunuzun odasında özellikle yatak modellerinin daha ergonomik ve ortopedik yapıda olması çocuğunuzun daha sağlıklı ve düzenli uyku uyumasını sağlayacaktır. Yatak modellerini çocuğunuzun sevdiği renklerde ve beğendiği tarzda olacak şekilde satın alırsanız, daha güzel bir dekorasyon çalışması yapabilirsiniz.

2014-çocuk-odası-modelleriGardrop modellerinde de sürgülü ve orta boydaki modelleri seçerek çok daha dinamik bir hava yaratabilirsiniz.

Komodin modellerinde de çekmeceli olanları kullanarak çocuklarınızın eşyalarını fazlasıyla depolayabilirsiniz. Ve çocuk odalarınızın kalablığının önüne geçebilirisiniz.
Çocuk odalarınızdaki dağınıklığı daha düzenli bir yapıaya kavştuurmak istiyorsanız, mutlaka gardrop ve komodin modellerini kullanmalısınız. Ahşap olan buu tasarımları uzun yıllar kullanabilmenizde mümkün olacaktır. Her yönüyle kolaylık ve işlevsellik sağlayacak olan bu tasarımlarla çocuklarınızın odasında fark yaratabilirsiniz.

Çocuklarınızın yataklarında daha rahat ve düzenli uyku uyumalarınız isityorsanız, mutlaka yatak modellerinde daha seçici davranmalısınız.

Özellikle yatağın dokusunıun ve yapısının daha yumuşak özelliklerde olmasına özen göstermelisiniz. İkiya da daha fazla çocuğa sahipseniz ve çocuğunuzun odasını iki kişi ile paylaşmak durumundaysanız mutlaka ranzalı yatak odellerini tercih etmelisiniz. Ranzalı yatak modelleri ile çocuklarınızı daha rahat ettirebilirsiniz. Ranzalı olan yatak odası modelleri ile çocuklarınızın odasını daha da genişletebilirsiniz.

çilek-çocuk-odasıÇocuğunuzun odasındaki duvar renklerinde de mümkün olduğunca canlı ve enerjik tasarımlara ağırlık vermelisiniz.

Bu tasarımlarla çocuklarınızın dekorunu çok daha öteye götürebilirsiniz.Canlı renklerin çocuk odalarındakullanılması daha hareketli ve dinamik bir ambiyansın çocuğunuzun odasına gelmesine neden olacaktır. Çocuğunuzun psikolojisi üzerinde olumlu bir hava yaratacaktır. Özellikle çocuklarınızın odalarında kullanacağınız tasarımların daha yuvarlak hatlı olmasına dikkat etmelisiniz. Ahşap tasarımların dekorlarınızdaki varlığı her yönüyle yaşam alanlarınızı çok daha etkileyici bir boyuta taşıyacaktır.

Prenseslere uygun yapıda bir dekorasyon ile çocuklarınızın dekorunu daha da güzelleştirebilirsiniz.

Küçük hanım efendilere özel bir çocuk odası dekorasyonu yaparak kız çocuklarınızın daha mutlu bir yaşam alanı elde etmelerini sağlayabilirsiniz. Kız çocuğunuza özelolarak dekore edeceğiniz bu çocuk odasında özellikle renk konusunda daha seçici davranmalısınız.Pembe ve lila renklerinin kullanımı ilekız çocuklarınızın odalarını daha güzelgösterebilirsiniz. Burenklerheryönüylekızçocuğunuzun çocukodasını önemliölçüde etkileyici bir konuma taşıyacaktır. Küçük prensesinize özel olarak yapacağınız dekorasyonda yer vereceğiniz yatak modellerinde daha konforlu ve ortopedik modelleri tercih etmeye gayret göstermelisiniz.

2013-Çilek-Princess-Bebek-Odası-Takımı-2 (1)Prensesinizin odasında mışıl mışıl ve sağlıklı bir uyku uyumasını ve daha eğlenceli zaman geçirmesini istiyorsanız, mutlaka daha kuullanışlı mobilyaları kullanmaya gayret etmelisiniz. Pembe renkli gardrop modelleri ile de kız çocuklarınızı daha mutlu edebilirsiniz. Çünkü kız çocuklarınız pembeve morrenkli tasarımları kendi odalarında görmekten büyük keyif alırlar. Bnedenle kız çocuklarınız için seçeceğiniz mobilyaların birbirini tamamlayan niteliklerde olmasına özen göstermelisiniz.

Çocuklarınız için seçeceğiniz çalışma masalarının daha konforlu ve rahat türden olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.

Bu odalarda yer vereceğiniz çalışma masalarının ahşaptan yapılmasına ve dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Her yönüyle bu tasarımlarda çocuklarınızın odasını daha kullanışlı bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Çalışma masası sayesinde çocuğunuz derslerini istediği ölçüde yapabilecek ve kitaplarını çalışma masasının raflarına yerleştirebilecektir. Bu yüzden çocuğunuuzun odasında bir çalışma ortamı oluşturmak açısından çalışma masalarının kullanımına önem vermelisiniz.

2014-çocuk-odası-mobilyalarıÇocuklarınızın odasında yer vereceğiniz tasarımlarda özellikle duvar kağıtlarını kullanarak çok daha hoş sonuçlar elde edebilirsiniz.

Daha dekoratif ve dinamik bir ambiyansın oluşmasını istiyorsanız mutlaka çocuk odalarınızda renkliduvar kağıtlarına yer vermelisiniz. Renkli duvar kağıtlarını kullanarak çocuklarınızın odalarını daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Çocuklarınızın odalarında özellikle halımodellerinde daha kolay silinebilecek ve temizlenebilecek olanlara yer vermelisiniz. Halı modelleri her yönüyle çocuklarınızın odalarını daha eğlenceli hale getirecektir. Özellikle baskılı ve desenli olanlar tümüyle farklı bir ambiyansın oluşmasını sağlayacaktır.