Country Tarzında Banyo Dekorasyonu

Country tarzında dekorasyonların en dikkat çeken tarafı dekoru oldukça doğal ve yalın bir şekilde karşı tarafa aktarabilmeleridir.

Yapacağınız ev dekorasyonlarında country tarzı dekorasyon modellerini kullanarak yaşam alanlarınızı hiç olmadığı kadar güzel ve etkileyici bir noktaya taşıyabilirsiniz. Country tarzı dekorasyonu evlerinizin her bölümünde kullanabilmeniz mümkündür. Bu tarz bir dekorasyonda yer vereceğiniz tasarımlar ile yaşam alanlarınızı hem estetik hem de fonksiyonel açıdan daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyonu banyonuza uygulayarak banyonuzun dekoruna yeni bir boyut kazandırabilirsiniz. Country tarzındaki banyo dekorunuz ile banyolarınızın ahengini değiştirebileceğiniz gibi banyolarınızın görünümünü daha rahatlatıcı ve arındırıcı bir hale de getirebilirsiniz.

Stresli olduğunuz anda ya da yorgun olduğunuz zamanlarda banyonuzda geçireceğiniz zamanı country tarzı bir dekorasyon ile daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Banyonuzun bu kadar rahatlatıcı olmasını dekorasyonunuza yansıtmak istiyorsanız mutlaka kırsal tarz olarak bilinen country tarzını kullanmanızı öneririz. Country stili şeklindeki banyonuzun dekorunda yer vereceğiniz ögelerin oldukça doğal olmasına dikkat etmelisiniz.

country-banyoBanyonuzda daha ferah bir ortam yaratmak istiyorsanız mutlaka bu tarz bir dekor kullanmalısınız. Modern tarzdaki banyoların dekorasyonlarını beğenmiyorsanız, banyonuz için düşüneceğiniz country tarzı ile banyolarınızı hiç olmadığı güzel gösterebilirsiniz. Country stilinin banyonuza getireceği doğallığın nostaljik ögeler ile birleşmesi ile banyolarınızda bambaşka bir ambiyansa sahip olabilirsiniz. Ayrıca banyonuzda yer vereceğiniz country stili pek fazla maliyetli olmamasıyla da göz doldurmaktadır.

Country tarzı banyonuzda doğal ışık kullanmanız çok daha güzel sonuç verecektir.

Kırsal tarzdaki banyonuzda ışıklandırma yaparken daha doğal görünümlü ışıklandırma modellerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Banyonuzdaki pencerelerde genellikle küçük olanları kullanmanızda fayda vardır. Banyonuzda tercih edeceğiniz küçük pencere modeliniz ile banyonuza daha fazla gün ışığının da girmesini sağlayabilirsiniz. Banyonuzdaki pencerenin önüne yerleştireceğiniz küvet ya da duşa kabin modeli ile banyonuzun dekorunu daha da güzelleştirebilirsiniz. Banyonuzun penceresine kırsal tarza uygun bir perde modeli ekleyerek çok daha farklı bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Banyonuzun duvarlarında kullanacağınız baskı resimler de banyonuzun ahengini değiştirecektir.

rt-6-Little-Greene-PaintRenkleri önemsemelisiniz.

Banyonuzda kullanacağınız renklerde oldukça önemlidir. Özellikle pastel tonlarındaki renkler kırsal dekorunuz ile birlikte birleşince banyonuzun daha büyüleyici görünmesini sağlayacaktır. Pastel renkler, yumuşak bir etki yaratarak banyolarınızın daha doğal görünmesine neden olacaklardır. Banyonuzdaki ahşap bölümlerde beyaz renkli tasarımları kullanarak banyonuzda daha dingin ve huzurlu bir oratm oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda uçuk mavi, bej, kırmızı ve yeşil renkleri de country tarzındaki banyonuzun dekorunda oldukça hoş bir görüntü oluşturacaktır. Banyonuzun duvarlarında ve zemininde kullanacağınız renkler ile bir uyum sağlayarak yaşam alanlarınızda bir bütünlük ortaya çıkarabilirsiniz. Ya da iki farklı rengi aynı paralellikte birleştirerek ortaya daha göz alıcı sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Country tarzı banyonuz ile ahşap tasarımları kullanmanızda fayda vardır.

Country stildeki banyo dekorunuzda ahşap tasarımlara yer vermeyi unutmamalısınız. Ahşap banyo dolabı lavabosuyla bu dekorasyonların en önemli noktasını oluşturmaktadır. Ahşap zemin ve duvar uygulamaları country tarzı banyonuzun daha da ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Suya dayanıklı olan ahşap tasarımlar son yıllarda giderek artmaktadır. Bu tasarımların en büyük özelliği ise hem estetik açıdan hem de işlevsel olarak yaşam alanlarınızı daha da güzel hale getirmeleridir. Tamamen doğal ve sade bir ortamın ortaya çıkmasını sağlayacak olan ahşap tasarımlar ile country tarzı banyo dekorunuz çok daha güzel olacaktır.

sik-country-tarzi-banyo-dekorasyon-gorselleriSeramik fayans ile banyolarınız faklılaştırın.

Country tarzı banyonuzun dekorunda yer vereceğiniz fayans modelleri de banyonuza derinlik ekleyecektir. Açık renklerde ve desenli olan fayans modelleri banyonuzun dekorunun şekillenmesine katkı da bulunacaktır. Göz kamaştırıcı ve daha aydınlık bir atmosferin ortaya çıkmasını sağlayacak olan bu fayans modelleri ile banyolarınızda iz bırakacaksınız.

degisik-country-tarzi-banyo-dekorasyon-fotolariBanyonuzda aksesuar kullanımını önemseyin.

Banyonuzda yer vereceğiniz aksesuarlarında banyonuzun görünümüne olan etkisi fazladır. Banyonuz daha gösterişli kılacak olan bu aksesuar modelleri ile banyolarınızı daha farklı ve büyüleyici gösterebilirsiniz. Banyonuzda kullanacağınız ahşap tasarımların yanında çiçeklerin ve biblo tasarımlarında kullanımı ile banyolarınızı zenginleştirmeniz mümkündür. Seramik diş fırçalıkları, sabunluk modelleri gibi tasarımlar banyonuzun çok daha hoş bir yer olmasını sağlayacaktır.

Ayaklı küvet kullanımı

Banyonuzun dekorunda kullanacağınız küvet modellerinde ayaklı olanları kullanarak ortaya daha etkili sonuçlar çıkarabilirsiniz. Ayaklı küvet modelleri, banyonuzun daha da farklı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca banyonuzda yer vereceğiniz bu şık tasarımlar estetik açıdan da banyonuzu bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.