Country Yemek Odası Takımları

Yemek odaları evlerin en sık kullanılan bölümlerindendir. Bu sebeple, oda döşenirken hem rahatlık hem de göze güzel görünecek detaylara dikkat etmek gerekmektedir. Modern tarzların yanı sıra hala moda olmaya devam eden country yemek odası takımları son derece kullanışlı ve tercih edilir durumda. Her zevke göre farklı modellerle sunulan bu takımlar arzu edildiğinde üzerlerinde değişiklikler yapılmaya da müsait durumdadırlar. Eski model olarak da tanımlanabilecek olan bu yemek odası takımları kullanıcısına hem sıra dışı bir ortam sağlamakta hem de kişisel istekleri karşılamaktadır.

Modern takımlarda kullanılan metal ya da deri materyal yerine ahşap ve keten kumaşlar daha fazla kullanılmaktadır. Renk seçimlerinde genel olarak beyaz, krem, fildişi ya da kahverenginin açık tonları kullanılmaktadır. Country yemek odası modellerinin boyanmasında çoğunlukla eskitme yöntemleri ve dekupaj tekniği ile baskılama seçenekleri uygulanmaktadır. Küçük çiçek desenleri, en çok kullanılan motifler arasında yer almaktadırlar. Bunun yanı sıra tercihini sadelikten yana kullanmak isteyen ev sahipleri içinse döşemelerde ya da ahşaplarda kullanılmak üzere geniş bir renk kartelası mevcuttur. Bu tür yemek odası takımlarında çok fazla mobilya kullanılmaz. Ama hatlarda yemek masası, sandalyeleri ve bir dolaptan oluşmaktadır. Dolaplar genellikle ya cam kapaklı ya da kapaksız ve raflı formda olmaktadırlar. Ortamın ambiyansını bozmamak adına dolap içlerinde cam ya da metalden ziyade yine ahşap ya da toprak dekoratif ürünler kullanılmaktadır.

country-tarzı

Elena Klasik Yemek Odası

country-yemek-odası-takımları

Açelya Klasik Yemek Odası

Arzu edilirse country yemek odası tasarımlarına ahşap oymalı aynalar da eklenebilmektedir. Bu şekilde kullanıldığı odaya ferahlık ve derinlik katması hedef alınmaktadır. Tercihini aynadan yana kullanmayan alıcılar için ise aynı bölgelere uygulanabilecek doğal taş görünümlü ürünler tasarlanmıştır. Bu sayede hem çeşitlilik hem de her isteğe yanıt verebilme potansiyeline sahip olunmaktadır. Evlerini genel olarak country tarzında döşemiş olanların yemek odalarında da bu tarzı seçmeleri odalar arasındaki ahengi bozmayıp bütünlük sağlamış olacaktır.