Dekoratif Yatak Odası Modelleri

Yatak odanızın daha dekoratif olmasını istiyorsanız kullanacağınız mobilyalarında yatak odanıza uygun şekillerde seçilmesine özen göstermelisiniz.

Yatak odanıza mobilya ya da eşya satın alırken duvar rengine, duvar kağıdı rengine ve kullanacağınız zemin türüne karar vermelisiniz. Yatak odanızın dekorasyonunda huzurlu ve dingin bir ortam yaratmanıza imkan tanıyacak renkleri seçmelisiniz. Tasarlayacağınız dekoru önceden planlamalısınız ve yatak odanızın aydınlatmasını yeterli düzeye çıkarmalısınız. Yatak odalarında kullanacağınız aydınlatmanın ne çok fazla olması ne de yetersiz olması istenir. Bu açıdan bakarsanız aslında avize tarzında düşüneceğiniz aydınlatma modeli ile yatak odanızın dekorunu daha güzel bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda da yatak odanız için gerekli ölçüdeki aydınlatmayı sağlamış olursunuz. Renklerin insan ruhunu etkileyen tarafları olduğu için yatak odalarında kullanacağınız tonların daha çok yeşil ve mavi tonlarını kullanmalısınız. Doğru renk uyku kalitenizi attıracak bir etki yaratmaktadır.

2014-yatak-odasi-modelleriYeşil ve mavi renkler sakinleştirici ve doğal renkler oldukları için yatak odalarının dekorunda kullanılabilecek en ideal renklerdir.

Ayrıca ev hanımlarının sevdiği renkler arasında leylak ve lila renkleri de gelmektedir. Bu renkteki bir yatak odasının da stresi azaltan ve huzur veren bir etkisi vardır. Aynı şekilde beyaz tarzdaki bir yatak odasının da oldukça hoş bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz. Bununla birlikte beyaz bir yatak odası takımını yatak odanızda düşünüyorsanız bununla uyumlu açık tarzdaki renkleri ve yatak odanıza derinlik katacak olan desenleri ve dokuları kullanmayı düşünmenizde fayda var.

Yatak odası dekorasyonunuzda kullanacağınız zeminde oldukça önemlidir. Yatak odanızda kullanacağınız halının yumuşak ve konforlu olmasına dikkat etmelisiniz. Laminant ya da parke tasarımlar da yatak odalarının zemininde düşünebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Ayrıca halı yerine kullanabileceğiniz kilim modelleri de yatak odalarınıza güzel bir görünüm getirecektir.

dekoratif-yatak-odası-modeliYatak odalarında kullanacağınız aksesuarlarda yatak odanızı olduğundan daha zarif gösterecektir.

Bu aksesuarları genelde dekorasyona renk katması için kullanırsınız. Kokulu mumlar, sofistike tablolar, örgü sepetler ve bunlara benzer birçok aksesuarlar ile yatak odalarının dekorunu daha farklı hale dönüştürebilirsiniz. Bu aksesuarları yatak odanızda kullanarak yatak odanıza renk ve tarz katabilirsiniz.

Yatak odanızı döşerken, geniş bir yatak odasına sahipseniz yatağınızı odanızın ortasında kullanmanızı küçük bir yatak odasına sahipseniz de köşesinde kullanmanızı tavsiye ederiz. Yatak odalarında gömme dolaplar ve sürgülü dolaplar işlevsellik ve kullanışlılık bakımından tercih edebileceğiniz en iyi tasarımlardır. Gömme dolaplar, az yer kaplamaları ve sürgülü dolaplarda kullanım kolaylığı sağladığından yatak odanızda düşünebileceğiniz modellerdendir.

Küçük boyutlu olan mobilyaların yatak odalarına kattığı değer inkar edilemez bir gerçektir.

Yatak odalarında daha zarif ve hoş duran bu tasarımlar ile yatak odalarını daha da güzelleştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca aynalı gardrop modelleri yatak odalarınızı daha geniş gösterecektir ve çok gösterişli görünmesini sağlayacaktır. Geniş iç hacme ve raflara sahip olan gardrop modelleri ile fazla olan eşyalarınızı da depolayabilme fırsatı bulabilirsiniz.

Modern-Yatak-Odası-Modelleri-2015-17Yatak tasarımı olarak da bazalı modelleri tercih ederek daha hoş ve lüks bir görünümü yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Yatak başlığı bulunan bazalı modeller yatak odalarınıza farklı bir boyut kazandıracaktır. Bazaların alt kısmına fazla eşyalarınızı yerleştirebilme imkanını da bulabilmeniz mümkündür.
Yatak odalarında kullanacağınız komodin modellerinin de mümkün olduğunca küçük tarzda seçilmesine özen göstermelisiniz. Birden çok çekmecesi bulunan komodin modelleri yatak odası takımınızı daha fonksiyonel kılacaktır.

italyan-yatak-odasi-46Yatak tercihinizde mümkün olduğu kadar ortopedik ve ergonomik modelleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Yatak tercihi sağlıklı bir uyku uyumanız ve yeterince dinlenmeniz için çok önemlidir. Yatak odası dekorasyonunuzu daha dekoratif ve inovatif bir hale getirerek her açıdan özel bir yer haline dönüştürebilirsiniz.