Farklı Mobilya Tasarımları ve Dekorasyon

Mobilya ve dekorasyon birbirleriyle bağlantılı iki ögedir. Mobilya dekorasyonun en önemli ögesi, dekorasyonun bir parçası durumundadır. Dekorasyon mobilyasız düşünülemez. Yaşadığımız alanları aklımıza getirdiğimizde her seferinde farklı özelliklere sahip mobilyaların var olduğunu görmekteyiz.

Tv ünitesi, masa ve sandalye, puf vb birçok eşya mobilya olarak karşımıza çıkmakta ve kullanılmaktadır. Her evin öncelikli ihtiyaçları arasında bulunan mobilyaların kullanımı kadar seçimi de oldukça önemlidir. Mobilya seçimi denildiğinde ise akla ilk olarak dekorasyon gelmelidir. Dekorasyon bir alan içerisinde belirli bir düzen sağlamayı vaat etmektedir. Ancak bu düzen oldukça kişisel olabilmektedir. Yani her kişinin dekorasyon anlayışı farklıdır. Tıpkı mobilya modelleri arasından seçim yaparken herkesin farklı modellere yönelmesi gibi, dekorasyonda kişiden kişiye değişik şekillerde yapılabilecek bir kavramdır. Mobilya ve dekorasyon görüldüğü üzere birbirini tamamlayan iki unsurdur.

dorya-klasik-koltuk-takimi

Dorya Klasik Koltuk Takımı

dorya_koltuk_takımı

Dorya Deri Koltuk Takımı

Her alanın veya ortamın bir dekorasyonu olabilir. Bu dekorasyon yapılırken de mutlaka mobilyalar kullanılmaktadır. Örneğin mutfak dekorasyonu yapılırken bu dekorasyon içerisinde mutfak dolapları mutlaka yer almalıdır. Benzer şekilde eğer bir okuma odası ve kütüphane dekorasyonu yapıyorsanız bu alan içerisinde mutlaka bir mobilya ürünü olan kitaplıklar yer almalıdır. Bu şekilde farklı mobilya tasarımları ile yaşam ve kullanım alanlarına hem kullanış hem de estetik kazandırmış oluruz.