İlginç Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanlarında hiç dekore edemem dediğiniz yerlerin bile dekore edilebildiğini biliyor muydunuz?  Göz önünde olmamasından ya da kullanımın yönünden atıl kaldığını düşündüğünüz alanları bile dekore edebilirsiniz. Tasarımdan yoksun kalan alanlar için yaratıcı fikirleri sizlerin beğenisine sunmaya hazırız. Biraz farklı bakış açısıyla düşünüldüğünde ortaya çok ilginç tasarımlar çıkacaktır. Kuytu köşede kalmış pasif alanları aktif hale getirmeniz mümkün, bunun yolu da o mekânları keşfedebilme ve nasıl değerlendirilir sorusunu kendimize sormamız ile başlar.

Yaşam alanlarınızı göz önüne getirdiğinizde özellikle dubleks evlerde geçerli olacak olan uygulama merdiven altlarını değerlendirmektir. Merdiven altları genelde boş halde bırakılır herhangi bir işlev kazanacağı düşünülmez.ön. Aslında yaratıcı fikirlerle tahmin bile edemeyeceğiniz manzaraları merdiven altlarına taşıyabilirsiniz. Şimdi neler yapabileceğimize bakalım. Merdiven altına güzel ve rahat bir kanepe yerleştirdiğinizde kendinize dinlenme, kitap okuma için ayıracağınız köşe yaratmış olacaksınız.

Kanepenin yanına ufak sehpalar, aksesuarlarla oturma odası havası katabilirsiniz. Duvara okuyacağınız kitapları yerleştirmek için küçük raf yerleştirilebilir ya da çekmeceli komodinle harika bir dizayn yaratabilirsiniz. Yere şirin bir halı dizaynı hiç de fena durmaz. Daha geniş alana sahipseniz berjer, askılık gibi eşyalarla klasik ve modern tarzın birleştiği bir tasarım harikası yaratabilirsiniz. Hayalinize göre merdiven altlarını istediğiniz mekâna çevirebilmeniz mümkün.

Merdiven altlarında yeni teknolojinin nimetlerinden yararlanmayı ihmal etmeyin. Dijital baskı teknolojisi ile gerçekleştirlen ve her boyuta uyaralanabilen afişler ile merdiven altlarını kaplayabilirsiniz. Yine yaramazlara merdiven altlarında kendilerini özel hissedeceği bir köşe hazırlayabilirsiniz. Hem ruh sağlıkların hem de sizin ruh sağlığınız için harika bir köşe olabilecek merdiven altlarını çoçuğunuz sevdiği renklerde puflar ile döşeyebilrsiniz. Bunun yanı sıra merdiven altlarını ailece keyifli zamanlar geçirebileceğiniz alanlara dönüştürebilirsiniz. Veya farklı raf sistemleri ile  şık bir ayakkabılık elde edebilir veya bu rafları kiler oluşturmak adına kullanabilirsiniz. Becerikli hanımların ellerinden çıkan tatlı mı tatlı reçeller, turşular merdiven altlarında oluşturulan raflarda sergilenebilir. Farklı dekorasyon fikirleri atıl olan merdiven alanlarınızı işlevlendirin.

dekorasyon-modelleri dekorasyon-önerileri ev-dekorasyon-fikirleri ev-dekorasyonu-fikirleri ilgin.-dekorasyon-fikirleri

HOME ART, KASIM 2012