İlkbahar için Ev Dekorasyon Fikirleri

İlkbaharın gelmesiyle insan kendinde ve evinde birtakım değişiklikler yapmak istiyor. Bizde sizler için ilkbahar ev dekorasyon fikirleri vermek istedik. İşte sizler için hazırladığımız öneriler;

İşe Yaramayanları Atın

Evinizin içerisinde gereksiz yer kaplayan ne kadar eşya varsa işe yaramayanları atın ya da onları saklayacak bir yerler bulun. Böylece açılan yerlerle birlikte yeni fikirlerde oluşacaktır.

dekor ipuçları

Pastel Renklerle Duvarınızı Boyayın

Evinizin bir bölümünde ilkbahar renkleri olan pastel renklerle duvarınızı boyayın. Sadece duvarı boyamakla olmaz. Bunun yanında bu bölümü taze çiçekler, küçük aksesuarlar, raflar ve tablolarla hareketlendirebilirsiniz.

Eşyalarınızın Yerlerini Değiştirin

Büfe veya kanepe gibi büyük mobilyaları çapraz duracak şekilde yerleştirin. Böylece daha geniş bir ortam elde edeceksiniz. Ortalarda bulunan sehpalarınızı bir köşeye kaldırınız ve mobilyalarınızı duvarların kenarından uzaklaştırın. Hava akışı daha iyi yayılır.

dekor fikirleri

Aydınlanma Konusunda Dikkat

Bir ortamın görünümünü en çok etkileyen olay aydınlatmadır, hatta tamamen ortamı değiştirebilir bir detaydır. Tavandan aydınlatmalar yerine yerden aydınlatmalara seçerek kasvetli ve basık görünümü kaybettirir hatları daha çok belirginleştirir ve derinlik katarsınız. Eski moda ve ağır tavandan aydınlatmalar genellikle odanızın tarzını değiştirmeniz gerektiğini size haber etmektedir. Modern tasarımlı ve yeni bir abajur ve lambalarla ortamı farklı bir moda sokmanız mümkündür.

Tablolar Ve Aynalar

Duvarlara beğendiğiniz bir ressamın içinizi açan tablolarını asarak odanıza hareket kazandırabilirsiniz. Bunu yaparken gösterişli ve canlı renkli çerçeveleri tercih ediniz. Veya ayna kullanarak da odanızda sihirli bir etki oluşturabilirsiniz.

dekorasyon modelleri

Aksesuarlarla Farklılıklar Oluşturun

Farklı boyutlarda kullanacağınız aksesuarlar ile monoton görüntüyü siler canlı ve hareketli bir görüntü elde edebilirsiniz. Yaratıcı ruhunuzu küçük biblolar, mum, abajur, yastık ve perdelerin dekorasyonunda ortaya çıkmanız mümkün.

Taze Bitki Ve Çiçeklerle Evinizi Canlandırın

İlkbahar demek büyük yapraklı yeşil bitkiler, taze ve rengârenk çiçekler demek. Sizde taze bitki ve çiçeklerle evinizi canlandırın. Odanızda monoton duran bir köşeye koyduğunuz rengârenk çiçekler evinize hem renk ve canlılık katacak hem de mis gibi kokusuyla sizi büyüleyecektir. Çiçeklerinizi koymak için şık ve dekoratif vazolar almanın da tam zamanı.