Kış Bahçeleri

İş hayatının stresli ortamı şehir insanını değişik arayışlara yöneltti. Bu arayışların en önemli sonucu ise hızla gelişen ve büyüyen bir sektör haline gelen kış bahçeleri oldu.
Son yıllarda kış bahçesi kültürü artan bir eğilim gösteriyor. Bir kış bahçesi her mevsimde yaşam alanlarına, evlere veya evlerin bir bölümüne daha fazla doğal ışık taşıyor. Yaz sezonunun daha uzun yaşanmasını sağladığı gibi, kışın soğuğundan etkilenmeden açık alanda oturmanın keyfini yaşatıyor.
Kısacası dört mevsimin kendine has tüm güzelliklerini yaşamak ancak kış bahçesi denen bu “sırça köşkler”de mümkün oluyor. Bu çekici mekanlara en mükemmel şekilde ulaşma arzusu ise Schüco sistemleri sayesinde gerçeğe dönüşüyor.

Bir kış bahçesi birçok elementten oluşuyor ve sahip olunan kış bahçesinden tam anlamı ile memnun kalmak için bu elementlerin birbirine mükemmel biçimde uyması gerekiyor. Akıllı Schüco sistem çözümleri sayesinde bu konuda hiç sorun yaşanmıyor. Schüco sistemleri ile çalışan, alanında uzmanlaşmış uygulamacılar yalnızca evlerin mimari özellikleri ve uygulama açısından imkanlarını göz önüne almakla kalmıyor, aynı zamanda bireysel talepleri dinleyerek hayal edilen kış bahçesini yaratmak için yola çıkıyorlar. Dizayn çeşitliliği ve montaj hızı bir arada sunulurken, Schüco sistemleri sayesinde yaratıcılığa ve tasarıma herhangi bir sınır koyulmuyor ve biçim, boyut konusunda tasarımcıya geniş olanaklar sunuluyor.

Schüco kış bahçesi sistemlerinin sağlayabileceği olanaklar sonsuz. Bu da renk, mimari form ve talep edilen işlevsellik konularında kesinlikle en ideal seçeneğe ulaşma garantisi veriyor. En basit tek eğimli çatı şeklinden, şık, çokgen Pavilyon modellere kadar her türlü form uygulanabiliyor. Sistem hemen hemen her türlü mimari karakterdeki yapıya uygun olarak uygun çözümün üretilmesine olanak veriyor. Bir mekânın oluşturulmasında maksimum kullanım alanının sağlanabilmesi için, küçük alanlar için özel dar alüminyum profiller kullanılıyor. Var olan yapıyı mimari açıdan tamamlıyor ve değişik açılardaki çatı eğimlerine tam olarak uyum sağlıyor. Kış bahçeleri sayesinde yaşanacak olan ışıltılı anlar Schüco sistem teknolojisi ile tam garanti altına alınıyor.
Schüco uzmanlığı yalnızca aydınlık mekanlar yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda gölgeleme ve havalandırma gibi uzmanlık isteyen konularda da özel çözümler sunuyor. Kış bahçelerinin doğal havalandırmasında çok önemli bir rol oynayan çatı açılırları veya havalandırma işlemini otomatik olarak sağlayarak kış bahçesinin konfor şartlarının optimumda tutulmasını sağlayan elektrikli havalandırma cihazları da Schüco sistemleri ile mümkün. Panoramik görüntü sağlamak içinse Schüco’nun sürme, katlanır-kayar, vasistas+sürme sistemlerinden biri mutlaka talebi karşılıyor.
http://www.evdose.com