Klasik Mobilya Salonlarda Nasıl Kullanılır ?

Klasik salon takımlarında kullanacağınız mobilyalar gösterişli ve ihtişamlı olmaları ile oldukça göze çarpmaktadırlar. Son derece alımlı ve dikkat çekici olan bu klasik salon takımları ile dekorlarınızı daha da güzel gösterebilirsiniz. Varaklı ve gravürlü modellerin salonları son derece şık gösterdiğini vurgulamakta fayda var. Yerden hafif yüksek şekilde tasarlanan klasik tasarımlar, rahatlıkları ve kullanışlı olmaları ile de göz doldurmaktadır. Lüks ve ihtişamı bir arada görebileceğiniz ender mobilya ürünleri olan bu tasarımlar ile farklı ve kaliteli görünümlerde elde edebilirsiniz. Değişik renklerde üretilebilen bu mobilya tasarımları ile evlerinizde zenginlik eklemenizde söz konusudur. Ahşap ve el yapımı olan bu klasik tasarımlar ile evlerinizin daha dekoratif görünmesini sağlayabilirsiniz. Klasik tasarımlar, zamana meydan okuyan tasarımlar oldukları için modası geçmeyen bir stil barındırdığı için ev dekorasyonunda en çok tercih edilen stillerin başında gelmektedir. Klasik ve gösterişli tasarımları evlerinin dekorasyonunda görmek isteyenlerin başvurduğu mobilya tasarımları çok önemlidir. Salonlarınızda konforlu ve ferah dekorasyonlar yaratmanız klasik mobilya modelleri daha da öne çıkmaktadır.

2014-klasik-salon-takımları-mobilya-modelleriSon derece gösterişli ve ihtişamlı mobilyalar ile salonlarınızın dekorunda söz sahibi olmanız mümkündür. Duvar renginiz ile perde ve mobilyalarınızın birbiri ile örtüşmesine özen göstermelisiniz. Dekorunuzda mümkün olduğunca açık tonlara yer vererek oldukça hoş bir görünüm de yaratabilirsiniz. Şıklığın ve ferahlığın bir araya getirilerek buluştuğu klasik tarz algısı son zamanlarda çok revaçtadır. Son yıllarda koyu tonlu klasik tasarımlar yerine açık renkli klasik tasarımlar kullanılmaktadır. Klasik tarzdaki mobilyaların gösterişli ve abartılı görünümünü uygun renk seçimi yaparak sadeleştirebilirsiniz.

Klasik koltuk takımları ile konseptler nasıl olmalı ?

İhtişamlı ve gösterişli aydınlatma ve avize modelleri klasik tarzda öne çıkan modellerdir. Altın varaklı ve gümüş varaklı modellerle yapılan seçimler klasik tarzda oldukça hoş duracaktır. Klasik tarzdaki işlemeler işlemeli abajur tasarımları ile oldukça hoş görünmektedir. Varaklı perde modelleri de klasik tasarımlarda oldukça uyumlu görünmektedir. Klasik koltuk takımlarının açık renklerde döşemelerden seçilmesi de klasik modeller üzerinde oldukça hoş durmaktadır.

klasik-koltuk-takımlarıSalonlar klasik tasarımların en fazla kullanıldığı yerlerden biridir. Klasik tasarımların salonların vazgeçilmez tasarımları olmasının sebebi de bu mobilyaların yaşayan ve ruha sahip olan tasarımlar olmalarıdır. Klasik koltuk takımlarının oldukça rahat ve konforlu olması bu koltuk modellerinin tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Koyu renk perdeler ile açık renk koltuk takımlarını da mutlaka kullanmanız gerekir. Kırlentler ve sayıca fazla yastık tasarımları ile klasik dekorunuzda daha da güzel bir ortam yakalayabilirsiniz.

Klasik koltuk takımlarında kullanılan berjer ve koltuk takımları salonlarınıza hem derinlik katmak da hem de zenginlik getirmektedir. Klasik koltuk takımlarını açık renk berjer koltuklar ile beraber kullandığınızda ortaya çıkan büyüleyici görünümden çok etkileneceksiniz. Klasik ahşap kollar koltuk takımlarında oldukça hoş durmaktadır. Desenli ve motifli renklerde oldukça ilgi çekmektedir. Klasik mobilyaların farklı ölçülerde ve renklerde tasarlanıyor olması da klasik mobilya tasarımlarına olan ilgiyi daha da arttırmaktadır.

dorya-klasik-koltuk-takimiKlasik mobilya tasarımlarında farklı klasik tasarımları kullanarak da bambaşka bir dekora imza atmanızda mümkündür. Klasik varaklı mobilya modelleri hem alımlı olmaları hem de oldukça şık olmaları ile göze çarpmaktadır. Etkileyici görkemi başka bir mobilyada göremeyeceğiniz bu tasarımlar ile olağanüstü dekorasyonlar yapmanızda söz konusudur.

Peki klasik tarzdaki bir salon nasıl dekore edilmeli ?

Klasik mobilyaların doğru parçalarla birleştirilmesi gerekir. Tam manasıyla tarzınızı yansıtacak bu mobilyalar ile göz alıcı bir şıklığı da salonlarınıza taşımalısınız. Klasik koltuk takımınız zevkinizi dekorunuz üzerinde yansıtmalıdır. Salonlarınızın en çok kullanılan tasarımlar arasında deri ve kadife modellerini de düşünebilirsiniz. Deri koltuk takımları özellikle gençler tarafından tercih edilmektedir. Kadife modellerde oldukça beğenilen tasarımlar arasında yer almaktadır. Siyah ve beyaz deri koltuk takımları muhteşem bir dekor oluşturmanızı sağlayacaktır. Salonlarda kullanılan klasik tarzdaki aksesuarlarda salonunuzu olduğundan daha kaliteli ve endamlı gösterecektir. Oymalı ve zigon sehpa tasarımları da klasik mobilyalarınızla harika bir uyum oluşturmanızı sağlayacaktır.

klasik-berjer-koltuk-modelleriSalonlarınızda klasik mobilya modellerinizle etkileyici bir görsellik yakalamanızda söz konusudur. Açık renkli tasarımlar klasik çizgiler ile bambaşka bir ihtişamı evinize getirecektir. Berjer koltuk uyumu dekorda mutlaka görülmelidir. Klasik kısa ayaklı berjer modellerini mutlaka düşünmenizde fayda vardır.