Klasik ve El yapımı Ahşap Mobilya Tasarımları

Klasik mobilya modellerinde el işçiliğinin en ince ayrıntılarını görebilmeniz mümkündür.

Ahşap sanatının derin çizgileriyle ortaya çıkarılan, gösterişin ve ihtişamın geometrik motiflerle yansıtıldığı bu mobilyalar gerek süslemeleri, gerekse de sınırlı ve az sayıda üretilmeleri nedeniyle beğeni toplamaktadır. Ahşap mobilya tasarımları el yapımı oldukları için dikkat çeken ve göze çarpan mobilya ürünleridir. El yapımı olan ve klasik stilin izlerini taşıyan mobilyalar, taşıdıkları değer itibariyle de ne kadar kıymetli tasarımlar olduklarını ortaya koymuşlardır. Klasik ve el yapımı olan ahşap mobilyalar, çok eski çağlardan beri özellikle burjuvalar ve sultanlar tarafından kullanılmıştır. Bunun sebebi ise büyüleyici ve her açıdan zengin görünüme sahip olmalarıdır. Ahşap ve el yapımı olan klasik mobilyaların en önemli özelliklerinin başında kişiye özel olarak istenilen ölçülerde ve renklerde yapılabilmeleri gelmektedir. Klasik el yapımı ve ahşap mobilyalar kendine özgü stilleriyle oldukça etkileyici tasarımlarıdır.

dorya-klasik-koltuk-takimiAhşap ve el yapımı mobilyalar ile evlerinizin görünümünü değiştirmeniz mümkündür.

Ahşap ve el yapımı klasik mobilyalar şıklıklarıyla oldukları kadar sağlamlıkları ve dayanıklılıklarıyla da dikkatinizi çekecektir. Ahşap mobilyalar ile yapacağınız dekorlar ile farklı görünümler oluşturabilirsiniz. Klasik ahşap ve el yapımı mobilyalarda süslemeler ve oymalar ağırlıktadır. Geçmişin izlerini günümüze taşıyan harikulade mobilyalar ile evlerinize sıcak ve samimi bir atmosfer getirmenizde olasıdır.

Renklerinin seçimi ve cilaları da o kadar özenli olarak yapılmıştır ki bu sayede klasik ve el yapımı olan bu ürünlerin daha da güzel görünmeleri sağlanmıştır.

Klasik ve el yapımı ahşap mobilya tasarımları olarak masa, sandalye ve koltuk takımları farklı modelleri ve şekilleri ile öne çıkıyor. Özellikle klasik koltuk takımları desenleri ve renkleri ile evlerinizin görünümünde estetik duruşlarıyla pay sahibi olacaktır. Gözlerinizi üzerinden alamayacağınız bu muhteşem el yapımı mobilyalar ile oluşturmak istediğiniz konseptlerde diğer mobilyalarda bulamayacağınız görünümü elde edebilirsiniz.

klasik-yemek-odası-modelleri-ve-fiyatlarıAhşap koltuk takımlarında koltuk kenarlarında kullanılan işlemeler gerçekten göz alıcı.

Ahşap orta ve yan sehpalarda klasik koltuk takımlarınızla düşünebileceğiniz mobilyalar arasında yer almaktadır. Ahşabın doğal güzelliğinden vazgeçemeyenler için özel ve zarif modellerde tasarlanabilmektedir. Ahşap ayaklı ve varak figürlü klasik koltuk takımlarının büyüleyiciliğinden etkilenmemek mümkün değil. Ahşap ayakların biraz yukarıda olması da koltuk takımını daha da güzel göstermiştir. Koltuk takımında kullanılan kumaşın kalitesi ahşap tasarımları daha da cazip hale getirmiştir. Birinci sınıf döşemelik malzemeye ve materyale yer verilerek dizayn edilen bu koltuklarda istediğiniz konforu da bulmanız mümkündür. Varaklı ve gravürlü motiflere ahşap ve el yapımı olan mobilyalarda çokça rastlayabilirsiniz.

Görkemi ve ihtişamı bir arada bulabileceğiniz bu mobilyaları uzun yıllar kullanabileceksiniz.

Sizden sonraki nesillere de bırakabileceğiniz bu eşsiz kalitedeki mobilyalar eskimeyen modaları ile de yeni jenerasyonların sevgilisi olacak. Ahşap koltuk takımlarındaki tercihlerinizde açık ve ferahlık veren renk tonlarını kullanmanızı öneririz. Ahşap sehpa takımları bu senenin en trend mobilyaları arasında üst sıralarda yerini alacak gibi görünüyor. Bunun nedeni el yapımı ve ahşap mobilyalara olan ilginin artmasıdır. Cilalı ve lake ahşap sehpa modelleri en gözde olanlardandır. Klasik koltuk takımınızla da örtüşecek sehpa modelleri ile istediğiniz dekora sahip olacaksınız.

2014-klasik-salon-takımları-mobilya-modelleriRahatça oturabileceğiniz berjer koltukları da kombinasyonlarınız da düşünmenizde fayda var. El yapımı olan ve konforu ile ağzınızın açık kalmasına etki edecek kadar şaşırtıcı olan berjer koltuklar ile salonlarınızı giydirebilirsiniz. Çürümeye ve deforme olmaya karşı oldukça dayanıklı olan bu mobilyalara hayran olmamak işten bile değil. Tarzınızı farklı biçimlerde ortaya çıkarmanızı sağlayacak bu mobilyalar ile harikalar yaratacaksınız. Yemek odanızda da kullanacağınız yemek masası ve sandalye modelleri başta şekilleri ve görsel açıdan estetik kaliteleri ile sizlerin övgüsünü kazanacak. Klasik ve el yapımı olan ahşap tasarımları yemek odanızda da kullanabilirsiniz.

Klasik ve ahşap olarak tasarlanmış bu modeller ile yemek odalarınız bir başka güzel olacak.

Ahşap mobilyalar su tutmayan özellikleri ile de göze çarpıyor. Aynalı konsol ve vitrin üzerindeki el yapımı klasik tarzdaki şekiller ve figürler görenleri kendisine hayran bırakacak. Ahşap mobilyalar kullanışlılıkları ile de çok işinize yarayacak. Sizler de el yapımı ve ahşap tasarımları seviyor ve evlerinizi bu mobilyalar ile döşemek istiyorsanız o zaman mutlaka klasik mobilyanın üstadı olan Asortie mobilyayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.