Küçük Oturma Odaları İçin Öneriler

Küçük ve dar bir ev dekorasyonunuz varsa mutlaka bu alanlarda kullanacağınız mobilyaların seçimine özen göstermelisiniz.

Çünkü yaşam alanlarınızın boyutlarıyla orantılı olmayan tasarımları dekorlarınızda kullanırsanız küçük olan alanınızı daha da darlaştırabilirsiniz. Bu nedenle daha sevimli ve şık mobilyalar kullanmaya özen göstermelisiniz. Görkemli mobilyalar ile yapacağınız dekorasyonlarla harikulade bir atmosferin evlerinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Küçük dairelerinizde daha doğru yerleşim yaparak alanları çok daha güzel kullanabilirsiniz. Küçük ve dar olan salonlarınızda kullanacağınız koltuk takımlarında köşe koltukları kullanmalısınız. Çünkü bu tasarımlar dar olan yaşam alanlarınızın daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

bellona-çekyat-modeli-berjarlı-kırmızı-köşe-koltuk-takımı-550x320Köşe koltuk takımlarında da açık renkli olanları tercih ederek daha ferah ve iç açıcı bir dekorasyon ortaya koyabilirsiniz.

Son derece alımlı ve dekoratif bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız mutlaka bu koltuk takımlarını kullanmalısınız. Açılıp kapanabilen bu koltuk takımları ile yaşam alanlarınızı daha efektif bir hale getirebilirsiniz. Küçük yaşam alanlarınızı rahat bir dekorasyona kavuşturmanın yolu duvarları daha açık renge boyamaktır. Bu şekilde bir duvar rengine uygun pastel koltuk modelleri ile yaşam alanlarınızı daha da ferahlatabilirsiniz. Oturma odası aydınlatma unsurlarıyla da son derece başarılıdır. Küçük yaşam alanlarınızın daha canlı ve renkli bir yapıya kavuşmasını istiyorsanız mutlaka halı modellerini de kullanmalısınız.

Halı modellerinde desenli ve canlı renklerin varlığı çok daha etkili sonuç vermektedir.

Duvar, mobilya ve zemin uyumunu aynı noktada ve ölçüde buluşturarak dekorlarınızda eşsiz bir ambiyans ortaya çıkartabilirsiniz. Ayrıca L koltuk takımları da alanı daha iyi kullanmanız bakımından düşünebileceğiniz koltuklardandır. Aydınlatma modellerinde de daha çok spot ışıkları kullanmanız salonlarınızı daha geniş gösterecektir.

Sade ve çiçekli desenleri bir arada kullanarak çok daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çiçekli ikili koltuk takımlarını tekli sade koltuk takımları ile birlikte kullanarak çok daha mükemmel dekorasyonlar yapabilirsiniz. Koltuk takımlarında yerden yüksek tarzda üretilen modeller, salonlarınızda daha fazla alan bulmanıza neden olacaktır. Renk uyumu da koltuk takımlarında dikkat çekici noktalardan biridir. Her yönüyle koltuklarınızın daha canlı ve enerjik görünmesine neden olacaktır.

çiçekli-koltuk-takımlarıBu mobilya modelleri ile birlikte kullanacağınız ahşap ya da cam sehpa modelleri her yönüyle yaşam alanlarınıza derinlik katacaktır. Ayrıca kitaplık modelleri de dar ve küçük olan yaşam alanlarınızı daha efektif kullanmanızı sağlayacaktır. Duvarlarda kullanacağınız ahşap raf modelleri d her yönüyle size avantaj sunacaktır. Bu tasarımlar yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Son derece zarif olan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı farklılaştırabilirsiniz. Ayrıca ahşap kitaplıklar güzel bir hava katacaktır.

Küçük odalarınızda mobilyalarınızın paylaşımını daha doğru yaparak ortaya mükemmel bir sonuç çıkarabilirsiniz.

Küçük boyutlu koltuk takımlarını evlerinizde doğru konumlandırmanız oldukça etkili sonuçlar verecektir. Açık renkli koltuk takımlarının görünümü her yönüyle küçük salonlarınızın dekoruna önemli ölçüde katkı yapacaktır. Deri koltuk takımları da son yıllarda küçük salon dekorlarının vazgeçilmez tasarımlarındandır. Deri koltuk takımlarını tercih ederek yapacağınız dekorasyonlarla harikalar yaratabilirsiniz. Deri koltuk takımları özellikle son yıllar oldukça popüler bir hale geldi bu nedenle küçük evlerinizde samimi ve lüks bir ortamın ön plana çıkmasını istiyorsanız mutlaka bu tasarımlara yer vermelisiniz.

Deri koltuk takımları renkleri ile de dekorlarınızın daha büyüleyici görünmesine neden olacaktır.

Deri koltuk takımlarınızın varlığı tümüyle yaşam alanlarınızın değişmesine neden olacaktır. Deri tarzındaki koltuk takımları özellikle kolay silinebilmeleri ve temizlenebilmeleri nedeniyle de diğer koltuk takımlarını gölgede bırakmaktadırlar.

Fuga-Mobilya-kose-takimiDar ve küçük olan salonlarınızda daha etkili sonuçlar elde etmek istiyorsanız mutlaka deri koltuk takımlarını kullanmalısınız. Hem daha rahat hem de az yer tutan bu koltuklarla küçük yaşam alanlarınızı daha efektif bir yapıya kavuşturabilirsiniz.