Lüks Klasik Otel Mobilyaları

Turizm cenneti olan ülkemizde, elit kesime hitap eden oteller, misafirlerini daha iyi ağırlamak için lüks, konforlu ve şık klasik mobilyaları tercih ediyorlar.

Mobilyaların seçimi konusunda pek çok kişi farklı fikirler ileri sürse de lüks oteller genellikle spor mobilyalardan çok klasik mobilyaları tercih etmektedir. Genellikle zarafet arayışında olan kişilerin tercihi klasik olan mobilya modellerinden yana olmaktadır. Otel lobileri ya da geniş salonlarda bulunan klasik mobilyalar otele gelen konukların rahat bir şekilde oturabilecekleri şekilde tasarlanmaktadır.

Renk konusunda pek çok farklı seçenek arasından seçim yapmanız mümkündür. Kırmızı ve siyah uyumu dikkat çekmeye özen gösteren otellerin tercihi olsa da pek çok lüks otel beyaz renkten yana tercihte bulunmaktadır. Beyaz rengin ahengi son derece farklı olacaktır. Şekil zemin ilişkisi de son derece önemlidir. Mobilyaların siyah zeminin beyaz olması ya da bunun tam tersinin olması ahengi tutturmanızı sağlayacaktır.

Klasik mobilyalar çok eskiden beri kullanılagelen mobilyalardır. Bazı koltukların arka kısmı uzun olabilir. Bazıları ise daha kısa tasarlanmaktadır. Salonu boydan boya çerçeveleyen koltuklar olduğu gibi kenarlarda duran koltuklar da iki kişilik ya da tek kişilik olabilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey sadece mobilyaların ve zeminin değil, çevrede bulunan diğer eşyaların da renk ve modelleri arasındaki uyumu yakalamaktır. Ancak bu sayede gerçekten de aranılan zarafete ulaşılmış olacaktır.

klasik-otel-mobilyaları lüks-otel-mobilyaları

Klasik otel mobilyaların yüksek ya da alçak olması konusunda da tercih yapmak gerekecektir. Boyutu yüksek olan mobilyalar olabildiği gibi daha kısa olan ve müşterilerin hemen oturmasını kolaylaştıran mobilyalar da vardır. Mobilyanın sert olması ya da yumuşaklığı da bu noktada son derece önemlidir. Oturduğu yerde rahat etmek isteyen kişiler yumuşak mobilyaları kullanmak isteyebilir. Bunun yanında sert mobilyaların da kullanım alanlarının farklılaşması söz konusu olabilir. Klasik mobilyaların tercih edilmesi kesinlikle otelin marka imajını korumak istemesinin ve şıklıktan taviz vermek istememesinin bir sonucudur. Mobilyalardan çevreye yansıyan uyum ve ahenk otelin imajı açısından da son derece olumlu olacaktır.