Mobilya Altın Varak Rengi

Mobilya ve dekorasyon uygulamaları her geçen gün farklılaşarak değişim genel olarak uygulamalara da yansıyor.  Mobilyada avangart stilin daha çok anılması ve uygulamaya geçilmesi ile birlikte mobilya altın varak rengi ile daha çok görülmeye başladı. Farklı birçok stille sahip olan dekorasyon stilleri arasında yer alan altın varak çalışması sadece avangart değil aynı zamanda country stilinde de azami ölçüde olmak şartı ile kabul edilebilir bir durumdadır.

altın varaklı mobilya ve dekorasyon

Oymalı Mobilyalar

Günümüz mobilya sektöründe özellikle oymalı mobilyaların genel olarak daha fazla tercih edildiğinde dolayı dekorasyonda da oymalı mobilyalara doğru bir geçişi görmekteyiz. Eski mobilyası olan birçok kişi oymalı mobilya örneklerini avangart dekorasyon stiline çevirmek için altın varak rengine dönüştürürken, country stiline dönüş yapmak için ise genel olarak beyaz renge çevrilmektedir.

altın varaklı yemek odası

Altın Varak Renginin Uygulanabildiği Mobilya Çeşitleri

Altın varak rengi sadece koltuklarda uygulanmıyor. Koltukların kenar ahşap kısımları ve ayaklarında uygulanabilen altın varak rengi aynı zamanda konsollar, aynalar, tablolar, sandalyeler, sehpalar, vitrinler, aydınlatmalar, karyola, gardırop gibi birçok farklı mobilya ile kullanılabilir.

Altın Varak Renginin Tarihçesi

Altın varak rengine bakıldığında altın ve ceylan derisinin çekiç ile dövülmesi ile de edildiğini görmekteyiz. Dövme sonrasında ise işlenme işlemi yapılarak varakçılık mesleği yer almıştır. Günümüzde modern teknoloji ile elde edilen gerçek altın varaklar aynı zamanda satışta hazır olarak yer alan farklı boya marka türleri ile de yer alıyor. Altın varak rengi mobilyalarda uygulanırken boşlukların oluşmamasına dikkat edilmesi gerekir. Gerçek altın varak rengi 22 ya da 2 ayar altınlar ile yapılıyor. Bu uygulamanın gerçek altın ile yapılması oldukça maliyetli olduğu için genel ev dekorasyonunda sadece boya ton rengi olarak yer alan ürünler tercih edilmektedir.

altın varaklı koltuk