Mobilya ve Aksesuarlar

Her şehir yaşanmışlıktan kaynağını alır. Orada yaşayan insanların omzunda yükselir. Ama büyülü şehirler denildiğinde akla gelen ilk kıvılcımı adı İstanbul’dur. Medeniyetler beşiği İstanbul farklı dokudaki yapısı ile mobilya ve aksesuar tasarımcılara ilham kaynağı oluyor. Sosyal sorumluluk projelerinin baş tacı İstanbul Paşabahçe’nin Tarih-Kültür-Cam koleksiyonunda farklı dizaynlarla hayat buluyor.

Tüm zamanların kültür başkenti ile kamuoyuna sunulan sosyal sorumluluk kampanyası İstanbul tarihi değerlerinin tasarımcıların eliyle yorumlanması ile farklılık kazanıyor. Anadolu coğrafyasında ki köklü kültürel mirasın çeşitliliğini ve derinliğini ortaya koyan ve bu mirası gelecek nesillere taşımayı ön gören proje şimdiden çok ses getirdi.

Genç tasarımcıların aşkla bağlı oldukları şehir İstanbul’u kendi gözlerinden anlattığı tasarımlar farklı objeler üzerine uygulanan vitray ve Çin işi denilen cam içine çizilen minyatürlerden oluşuyor.

Gravürlü cam rüzgar mumluklara işlenen eski İstanbul fotoğrafları eski bir gramofundan çıkan sakin tınıları size yaşatıyor. Sur içinin görüntülerinin el emeği ile işlendiği kutular ile evlere mis gibi İstanbul kokusunu taşıyor.

Saraylardan ilham alınan sedefkar vazolar Osmanlı’nın muhteşem zamanlarını evlerinize getiriyor. Eski gelenekleri de canlandıran Paşabahçe dilek kandilleri ile eski bir İstanbul geleneği evlerinizde yaşama imkanı sunuyor.

Hanımları da unutmayan Paşabahçe harem el aynası oymanın ve İstanbul manzarasının eşsiz doyumunu yaşatıyor.Paşabahçe’nin birbirinden şık tasarımlarını görmek için Paşabahçe’nin web sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

mobilya-ve-aksesuar paşabahçe paşabahçe-ayna paşabahçe-fincan