Mor Ve Beyaz Renkli Yatak Odası Takımları

Mor ve beyaz şeklindeki yatak odası takımınızla diğer yatak odası takımlarının önüne geçmeniz mümkündür.

Yatak odalarında ister klasik ister modern tarzlarda düşünebileceğiniz bu renkler ile oluşturacağınız dekorlarda diğer yatak odalarından oldukça farklı olacaktır. Yatak odası tasarımları, evlerinizin en özel bölümünü oluşturduğu için bu odalarda yapacağınız konseptler de yatak odanızı farklı kılacaktır. Bu açıdan mümkün olduğunca hoş bir hava veren renkleri kullanarak yatak odanızın dekorasyonunu daha da güzelleştirebilirsiniz. Mor ve beyaz renkler her yönüyle dekorasyonda harikulade bir estetik görünüm ve güzellik sunmaktadır. Beyaz rengin sadeliği ve mor rengin canlılığı ile birleşen yatak odası takımları, yatak odanıza ferah ve bir o kadar iç açıcı görünüm getirecektir. Birbirini tamamlayan iki güzel rengin yatak odalarınızı oldukça hoş göstereceği bir gerçektir.

Yatak odalarınız bu renkler ile çok daha etkileyici ve gösterişli olacaktır.

klasik-lüks-mor-beyaz-işlemelerle-yatak-odası-dekorasyonuYatak odalarınızda kullanacağınız bu iki renkten beyaz ve mor renklerinin insan psikolojisi üzerinde de etkisi vardır. Beyaz renk daha çok dinlendirici etkiye sahiptir. Mor ise daha çok neşe veren bir renktir. İkisinin bir araya gelmesi ile dekorunuza derinlik kazandırmanız mümkündür.

Yatak odası takımınızda da yatağı beyaz yatak başlığını mor kullanarak oldukça hoş göstermeniz mümkündür.

Ya da yatak başlığınızı ve yatağınızı aynı renkte kullanarak da güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı renkler kullanarak oluşturacağınız yatak odası dekorasyonunuz çok daha güzel durmaktadır. Mor renkli yatak odası takımınızda duvar renginde kullanacağınız renklerinde bir ton açık renklerde olmasına özen göstermelisiniz. Açık renkli duvar dekorasyonunuz ile mor ve beyaz yatak odası takımınız olduğundan çok daha güzel görünecektir.

modern-lake-beyaz-ve-mor-renklerde-yatak-odası-dekorasyonuYatak odası takımınızda kullanılacak tüm eşyaların tamamen mor veya beyaz olmasını önermiyoruz. Yatak takımınız beyaz ise gardrobunuzu mor renk de kullanarak yatak odanızı daha güzel bir şekilde gösterebilirsiniz. Böylece göze hoş gelen bir yatak odası dizayn etmiş olursunuz. Mor ve beyaz dengesinin uyumu oldukça önemlidir. Yatak odanızda kullanacağınız aksesuar modellerinin de açık renklerde olması yatak odasına ahenk getirecektir. Yatak odası takımında kullanılan gardrop modelini beyaz lake türünde seçmeniz çok daha güzel olacaktır. Ayrıca aynalı ve sürgülü modelleri tercih etmeniz dekorunuza işlevsellik kazandıracaktır.

Çekmeceli olan beyaz renkteki komodin modelleri de yatak takımınızın daha güzel durmasını sağlayacaktır.

Çekmeceli olan komodinler elbiselerinizi depolamanıza kolaylık sağlayacaktır. Beyaz komodin modellerinin üzerindeki kulplar son derece şık bir görünüm vermektedir. Beyaz lake tarzında tasarlanan bu çekmece modelleri yatak odanızdaki dekorasyonu tamamlayan parçalardan biridir. Dekoratif ve fonksiyonel olan bu komodin modelleri yatak odası dekorasyonunuzu daha da güzelleştirmektedir.

Mor-Beyaz-Köşe-Takımları-2018Şifoniyerin aynalı ve mor renklerde olması da yatak odanızda daha güzel bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Mor renkli şifoniyerler özellikle hanımların gözdesi olacaktır. Bu şifoniyerlerde hanımlar makyajlarını yapabilecekleri gibi aynı zamanda da özel eşyalarını koyabileceklerdir. Şifoniyer modellerinde de bulunan çekmeceler ile hanımlar makyaj malzemelerini bu çekmecelere koyabilecekler. Şifoniyer modellerinin aynalı olması da yatak odalarına estetik açıdan daha güzel bir görünüm getirecektir.

Gardrop modellerinde yatak odasının boyutları ile uyumlu olanları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Küçük boyutlu yatak odası modelleri yatak odalarını daha güzel göstermektedir. Gardrop modellerinde geniş bölmelere ve raflara sahip olanları kullanırsanız yatak odanızdaki dağınık görünümün önüne geçebilirsiniz. Beyaz tarzdaki gardrop modelleriniz ile daha düzenli bir görünüm elde etmenizde mümkündür.

Beyaz ve mor renkli yatak odası takımınızın en dikkat çeken özellikleri arasında renk görselliğinin eşit oranda ve birbirine uyumlu olacak şekilde dağıtılması gerekir.

Aynı zamanda da kullanacağınız yatak odası eşyalarının doğru yerlerde konumlandırılması çok önem arz etmektedir. Yatağın yanında düşüneceğiniz komodinlerin yatağa eşit uzaklıkta olması da dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Gardrop modelinde raylı ya da sürgülü olan modeller hayatınızı kolaylaştıracak olan tasarımlardır bu yönüyle de yatak odası dekorasyonunuza çok şey katacaklardır.