Mutfak Gereçleri

Keklerin şekillenmesinde katkı payının en büyüğü şüphesiz ki kek kalıplarınındır.

Hanımların hünerlerini komşularına sergilediği ev günleri leziz yemeklerin arenasıdır. Bayanlar için adeta imtihan günü olan ev ziyaretleri farklı lezzetlerin ve sunumun yıllarca konuşulduğu bir gündür. Bu günün en kolay ve en göze çarpan tadı ise keklerdir. Hamaratlı ellerden farklı lezzetlerle oluşturulan kekler değişik kalıpların etkisi ile egzotik bir görünüme kavuşur.

Keklerin lezzetinin yanında sunumlarında etkili olan kek kalıpları yeni teknolojilerin sayesinde form değiştirdi. Farklı kek kalıpları ile pufuduk keklerin yaratıcısı olacaksınız. Evinize dair her türlü malzemeyi bulabileceğiniz Ikea kek kalıpları ile sizleri sunumun kraliçesi yapacak. Deniz mavisi baton kek kalıbı silikon özelliği ile keklerin tabana yapışmasını engelliyor. Silikon kalıplardaki yapışma sorununu tamamen ortadan kaldıran Sockerkaka uygun fiyatı ile de göz dolduruyor.

Kek kalıplarında silikon yerine seramik tabanlı kalıpları tercih ediyorsanız bu tercihinizi Habibatın tasarımların yana kullanın. Habibatın Arenito adını verdiği fırın kabı fonksiyonelliği ile göz kamaştırıyor. Kalıpların yapışma sorununu ortadan kaldıran ve herhangi bir yağlama işlemi gerektirmeyen Arentino kekin yanı sıra fırınınızda diğer yiyecekleri de güvenle pişirmenizi sağlıyor.

Sezon renklerini kek kalıplarında sıklıkla kullanan Tantitoni tarat kalıplarında da aynı uygulamaya gitmiş. Farklı ölçülerde ki ince teflon kaplı tarat kalıpları ile çizilme ve yıpranma derdine son veriyor. Pembe, türkuaz, kırmızı renklerde ki tart kalıpları eşsiz çilekli tartlar yapabilir komşularınızı kıskandırabilirsiniz.

Kek yapmak istemiyorum ama komşularımı farklı bir lezzetle ağırlamak istiyorum diyorsanız onları farklı reçeller ile tatlandırdığınız krepler ile şaşırtın. Krep kapları denildiğinde akla gelen ilk isim Emsan şık ve oyma desenli Fshy ile dikkatleri üzerine çekiyor. Hafif bir yağlama ile yapışmadan pişireceğiniz krepler komşularınızın diline pelesenk olacak.

Reklâmlardan görüp de evimde de yapsam dediğiniz cupcakeleri yapmak artık çok kolay. Basit bir kek olan cupcakeler minik kapları ile gönlünüzü feth edecek. Boyner evde tarafından üretilen teflon cupcake kapları ile leziz ve şeker kaplamalı cupcakelerin tadını çıkarın.

ikea-kek-kalıpları kek-kalıpları mutfak-gereçleri

 

Evim Dergisi, Kasım 2012