Oturma Odası Dizaynları

Oturma odalarında yaşanan görsel zenginlik her yıl olduğu gibi bu sezonda kendisini fazlasıyla belli etmektedir.

Farklı modellerde ve renklerde üretilebilen oturma odası tasarımları ile daha dikkat çekici ve etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Harikulade şıklıkta üretilen oturma odası modelleri ile farklı dekorasyonlar oluşturmanızda söz konusu olabilir. Son yıllarda oturma odalarındaki zarafet ve gösteriş oldukça beğenilmektedir. Özellikle deri ve ahşap koltuk takımları ile istediğiniz dekoru oturma odanıza yansıtmanız mümkündür. Oturma odaları herkes tarafından bilindiği gibi evlerin en çok kullanılan ve en hareketli bölümlerinden biridir. Oturma odası dizaynında kullanacağınız tekli, ikili ve üçlü koltuk takımları olabildiğince güzel durmaktadır. Açık renkli koltuk takımları ile salonlarınıza ya da oturma odalarınıza daha ferah ve iç açıcı bir görünüm sunmaktadır. Ahşap sehpa modelleri de yapacağınız oturma odası dekorasyonunda çok şık duracaktır.

çok-şık-salon-takımlarıOturma odalarında modern koltuk takımları rahatlık ve konfor yönleriyle, klasik koltuk takımları ise az yer kaplamaları ve dekoratif olma özellikleri ile göze çarpmaktadır. Ahşap sehpa ile tamamlayacağınız oturma odası takımları ile harikulade bir görsellik de elde edebilirsiniz. Klasik tasarımlarda varaklı ve gravürlü koltuk takımlarının ihtişamı gerçekten görülmeye değer kalitededir. Oturma odası takımlarında bej, gri, beyaz, hardal rengi ve kahverengi tonları hakimdir.

Minik yastıkların ve klasik koltuklarda da kırlentlerin koltuklarla uyumu da dikkate değer niteliktedir.

Ayrıca yeni trend olan koltuk şallarının koltuk takımları üzerinde kullanımı da dekorasyona farklı bir bakış kazandırmaktadır. Mümkün olduğunca aynı renkleri dekorunuzda kullanmaya özen göstermelisiniz. Birbirini boğmayan renkler dekorun daha zengin görünmesini sağlamaktadır. İsterseniz zıt olan renkleri de kullanabilirsiniz fakat görsel bütünlüğü ancak benzer renkler ile sağlayabilirsiniz.

retro-salon-dekorasyonuOturma odalarında kullanacağınız aksesuarlarda oldukça güzel bir izlenimi oturma odalarınıza getirmenizi sağlayacaktır. Köşe koltuk takımları da oturma odalarının dekorasyonunda oldukça hoş durmaktadır. Eğer dağınık bir dekoru oturma odanızda görmeyi sevmiyorsanız, o zaman mutlaka köşe takımlarını dekorlarınızda kullanmalısınız. Tek parça halinde kullanacağınız bu köşe koltuk takımları ile harikulade bir görünüm de elde edebilirsiniz. Rahat bakımından da diğerlerinden geri kalmayan bu koltuk takımları ile daha da güzel dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Oturma odası modellerinde en dikkat çeken nokta konforlarının yanında fonksiyonellikleri ve işlevsellikleridir.

Esnek ve estetik açıdan da oldukça hoş görünen bu koltuk takımları ile bambaşka bir görünümü de evlerinize getirebilirsiniz. Oturma odası takımlarında belirgin bir şekilde dekorasyonda kendisini hissettiren Tv ünitesi modelleri de son derece göze hoş görünmektedir. Fazlasıyla etkileyici ve çarpıcı görünen bu mobilya ürünleri ile yapacağınız dekorlar her yönüyle etkileyici olacaktır.

2014-klasik-salon-takımları-mobilya-modelleriGünümüzdeki evlerin tümünde kullanılan bu mobilya modelleri ile çok farklı bir ortam oluşturabilmenizde söz konusudur. Özellikle dekoratifliklerinin yanında fonksiyonelliklerinin de öne çıktığı bu zarif tasarımlar ile televizyonlarınızı daha güzel bir şekilde izlemenizde söz konusudur. Ayrıca kitaplık ve rafları ile bir çok eşyalarınızı da yerleştirmenize imkan tanıyan bu mobilya modelleri ile eşsiz güzellikte bir görünüm elde edebilirsiniz. Modern ya da klasik koltuk takımlarınızla kombine edebileceğiniz bu mobilya ürünleri ile oturma odalarınızda fark yaratacaksınız.
Oturma odanızın duvar rengine uygun tarzda mobilya modelleri seçmenizde oldukça önemlidir.

Küçük boyutlu ve görünüme derinlik katan türde mobilyalara dekorunuzda yer vermeniz ile oturma odalarınızı daha gösterişli bir şekle sokabilirsiniz. Deri ile kaplı koltuk modelleri, bu yönleri ile lüks ve ihtişamı evlerinize getirmektedir. Eğer zengin bir dekor istiyorsanız mutlaka bunu düşünmelisiniz. Modern ve klasik birleşimli dekorasyon kombinasyonları da oturma odası tasarımlarının gözdelerindendir.