Oturma Odası Tasarımları İle Evler Daha Farklı

Oturma odaları evlerinizin en çok kullanılan ve hareketli bölümlerinden biridir. Bu açıdan bakarsanız en fazla yıpranan bölümlerinden biridir aynı zamanda. Dolayısıyla oturma odalarında kullanılan koltuk takımları şık olmaktan daha çok kullanışlı ve fonksiyonel olmalıdır. İşlevsel olan koltuk takımları ile oturma odalarınızı daha etkili ve verimli kullanabilirsiniz. Oturma odalarınızdaki tasarımların her açıdan kolaylık sağlayan ve bir o kadar da konforlu mobilya tasarımları olmalarına özen göstermelisiniz. Bu koltuk takımları ile oturma odalarınızda otururken hem daha keyifli zaman geçireceksiniz hem de eğlenebileceksiniz. Oturma odanızda kullanacağınız tasarımları, uzun yıllar kullanmak isteyeceğiniz için daha dayanıklı ve sağlam tasarımları düşünmenizde fayda var. Salonunuz için yapacağınız dekorda dekoratif ve inovatif tasarımları kullanmanız çok önemlidir. İnovatif tasarımlar hem koltuk takımınızı daha güzel gösterecek hem de dekorunuzu beklentinizin ötesine taşıyacaktır. Ayrıca oturma odanızdaki koltuk tasarımlarının iç açıcı ve göze hoş gelen renklerde olmasına özen göstermelisiniz.

Kaliteli ve yüksek konforlu koltuk takımları oturma odası tasarımları içinde en çok aranan ve tercih edilen modeller olarak göze çarpmaktadır. Oturma odaları en önemli yaşam alanlarındandır. Çünkü televizyon izlerken, sohbet ederken, otururken ya da yatarken en çok kullanılan bölümlerden biridir. Oturma odalarının oldukça rahat olması da beklenilen özelliklerdir. Yorgun ve stresli bir günün ardından evinize gelip dilediğiniz kadar oturup dinlenebileceğiniz bir oturma odasına sahip olmak paha biçilmez bir şeydir.

Oturma odasında kullanacağınız koltuk takımlarınızın modellerinde hem yatmak hem de oturmak için olanları tercih etmeniz iyi bir tercih olabilir.

Bu kanepe tarzındaki mobilya tasarımları ile oturma odalarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca oturma odalarınızda kullanacağınız koltuk takımlarının renginde açık renkli olanları tercih etmeniz çok yerinde olacaktır. Örneğin; krem rengi bir koltuk takımı ve farklı renklerde berjer modelleri oldukça hoş bir kombinasyona imza atabilirsiniz. Ayrıca dekorunuzda yer vereceğiniz gösterişli sehpa modelleri ve aksesuarlarda dekorunuzu bütünleyen en güzel tasarımlar olarak dikkat çekmektedir. Modern ya da klasik tarzda giydireceğiniz oturma odanız ile dekorasyon açısından bir adım öne çıkabilirsiniz.

images (6)Modern koltuk takımlarından köşe koltuk takımları ve deri koltuk takımları oturma odası tasarımları içinde farkı yapıları ile göz kamaştırıyor.

Deri koltuk takımlarının oturma odaları üzerindeki etkisi son yıllarda baş göstermektedir. Deri koltuk takımlarının bu kadar ön plana çıkaran şeylerden bir tanesi üzerindeki kumaşı ve yumuşak dokusudur. Ayrıca deri koltuk takımlarının kendine özgü şıklığı da vardır. Yeni nesilin evlerinde en çok görmek istediği mobilya ürünleri olarak dikkat çekiyorlar. Bu kadar tercih edilmelerinin nedenleri arasında hem konforu hem de kolay temizlenebilir mobilya tasarımları olmalarını gösterebiliriz. Rahat oturuş kolaylığı sunana bu koltuk takımları ile konforu en üst düzeyde yaşayabilirsiniz. Oturma odanız için düşünebileceğiniz tasarımların en idealidir.

klasik-deri-koltuk-takımları
Köşe koltuk takımları da gerek şekil gerekse de dekoratif olmasıyla şıklığın dekora yansıtılmasını en kolay sağlayan mobilyalardandır.

Bu mobilya tasarımları, daha çok küçük oturma odalarının gözdesidir. Farklı renk ve boyutlarda tasarlanabilen bu koltuk takımları ile oturma odalarınızı daha geniş gösterebileceğiniz gibi aynı zamanda daha güzel ve şık olarak da dekorunuza yansıtabilirsiniz. Köşe koltuk takımınızda kullanacağınız açık renkler oturma odanızı daha ferah ve iç açıcı kılacaktır. Köşe koltuk takımlarınızın üzerindeki yastıklarda oturma odanıza farklı bir ahenk katmanıza yardımcı olacaktır. Oturma odalarınızın en güzel köşesini süsleyebileceğiniz bu tasarımlar ile, daha fazla hareket alanı bulabilmenizde mümkündür. Oldukça az yer tutmaları ile de dikkat çeken bu koltuk takımları ile dekorasyonunuzu daha da gösterişli hale getirebilirsiniz.

SAMSUNG
Modern koltuk takımlarını da oturma odası tasarımları içinde düşünebilirsiniz.

Bu koltuk takımları daha çok üst düzey konfor ve sundukları rahatlıkları ile oturma odalarının vazgeçilmez tasarımları arasına girmektedirler. Ayrıca oturma odalarında fazla eşya görmeyi istemeyenlerin en çok tercih ettikleri mobilya ürünlerinin en başında gelmektedirler. Açılıp kapanabilme özellikleri ile de oldukça fonksiyonel olan bu koltuk takımları ile harikulade bir dekorasyon çalışması yapabilirsiniz. Oturma odanızda kullanacağınız sade ve düz renkli modern koltukları oturma odalarınıza duru ve benzersiz bir görünüm verecektir.