Rattan Bahçe Mobilyaları

Afrika, Asya, Avustralya adalarında yetişen bir ağaç olan rattan tasarımcıların elinde yeniden şekillendi.

Rattan ağacı Afrika, Asya ve Avustralya adalarında yetişen ve son günlerde tasarımcıların ilgi odağı olan bir ağaç türü. Afrika’dan bahçelerimize misafir olan Rattan ağacının dış mekan tasarımlarında tercih edilmesinin sebebi her türlü hava koşuluna karşı son derece dayanıklı olması. Sağlamlığından dolayı Çin ve benzeri ülkelerde inşaat iskeletlerinin yapımında kullanılmaktadır.

Örgü sistemi ile rahatlıkla işlenebilen Rattan ağacı bahçe mobilyalarında iki şekilde tercih edilmektedir. Doğal rattan ağacının ve sentetik ve plastik rattan olmak üzere çeşitleri bulunan Rattan ağacının ham hali ise bahçe mobilyalarında pahalı olmasından dolayı çok tercih edilmemektedir.

Rattan ağacı bakımı ve temizlemesi çok kolay bir üründür. Işığa, tuzlu suya ve yağışlı havaya karşı korunaklı bir malzeme olan Rattan ağacı bahçe mobilyalarında sorun çıkarmayan tek ürün olma özelliğini korumaktadır.

Rattan ağacı ülkemizde sadece bahçe mobilyalarında kullanılmamakta tekli koltuk, kanepe,masa ve sandalye yapımlarında da tercih edilmektedir. Klasik mobilya üreticilerinin sağlamlığı yönüyle tercih ettiği Rattan ağaçları kolay şekil alan yapısıyla üreticilerin yüzünü güldürüyor.

rattan-bahçe-dekorasyonu rattan-koltuklar