Retro Salon Dekorasyonu

Sehpanın tarihçesini hiç merak ettiğiniz mi? 18. yüzyıldan bu yana kullanılan sehpalar ile salon dekorasyonunuza farklılık katın.

Her evin dekorasyonun en önemli tamamlayıcısıdır sehpalar. 18. yüzyıldan bu yana form değiştirerek evlerimizde kullandığımız sehpalar ile nasıl bir stil oluşturabileceğiniz cevaplarına yazımızda rastlayacaksınız.
Son dönemlerde modern tasarımlı evlerin en önemli tasarım unsurlarından biri olan sehpalar günümüze kadar bir çok değişikliğe uğrayarak kullanımımıza sunulmuştur. Orta yüzyıl döneminde farklı bir formda olan sehpalar bu yüzyılda genellikle gül ağacı, karaağaç ve tik ağacından imal ediliyordu.

Ercol ve Nathan gibi isimlerin katkısı ile günümüze kadar gelen çoklu sehpalar yeni yüzyılın yeni trendleri ile yeniden moda oldu.

Kır evlerinin dizaynlarında kullanılmak üzere  üretilen sehpalar ise daha çok zigon, parlak mumlu veya boyalı cila özellikleri ile öne çıktı. Çağdaş seçenekleri tercihe edenler için seçenekler bu alanda daha da yoğunlaşıyor. Sıra dışı ve yenilikçi seçenekleri ile dikkat çeken sehpalar cam, metal,parlak lake ve renkli laminat gibi teknikler kullanılarak üretiliyor.

Birbiriden şık seçenekleri her zaman tüketicisi ile buluşturan Asortie ise klasik severlere oymalı ve varaklı modelleri ile sesleniyor. Asortie’nin 2013 koleksiyonunda yer alan Arda Orta Sehpa antik krem rengi ile mekanlarınıza ferahlık ve şıklık katıyor. Retro akımları sevenlerin tercihi olan Arda Orta Sehpa Masko 4B ‘deki Asortie mağazasında meraklılarını bekliyor.

retro-salon-dekorasyonu