Salon Dekorasyonu İçin Koltuk ve Mobilya Seçimi

Salon dekorasyonunda pastel tonların hakimiyeti… 

Salonlarda kullanacağınız mobilyaların her yönüyle sizlere kolaylık sağlayan ve oldukça kullanışlı mobilyalar olmasına dikkat etmelisiniz. Konforun ve rahatlığında en üst noktada olmasına özen göstermelisiniz. Salonunuz için düşünebileceğiniz koltuk takımlarının estetik açıdan görselliği içinde barındıran, aynı zamanda da fonksiyonellik açısından da kolaylık sunan modeller olması önem taşımaktadır. Çok amaçlı bir salon size her yönüyle avantaj sağlayacaktır. Salonlarınızda yer vereceğiniz koltuk takımlarında pastel renkleri tercih etmelisiniz. Pastel tonlar insanı rahatlatan renklerdir. Sakin ve dingin bir ortamın oluşmasında başvuracağınız en doğru seçeneklerdir. Salonunuzda doğadan gelen toprak tonlarını kullanmanızda yumuşak ve rahatlatıcı bir dekorasyonu hazırlamanıza ön ayak olacaktır. Salonlarda kullanılan mobilya tasarımları son derece önemlidir. Çünkü stresli ve yoğun geçen bir günün ardından evinizde sizi stresten uzak tutan ve dinlenmenizi sağlayan bölümlerden birisi hatta en etkin olanı salonlarınızdır. Salonunuzda rahat koltuk takımları ile yapacağınız dekorlar sizin de daha mutlu olmanızı ve yeterince dinlenmenizi sağlayacaktır.

salon-dekorasyon-örnekleriDoğru yapılmayan dekorasyon çalışmaları ve yanlış mobilya tercihleri sizleri salonlarınızdan soğutacaktır. Büyük bir salonunuz varsa daha büyük boyutlu köşe koltuk takımlarını ya da ikili ve üçlü koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Küçük salonlara ise köşe koltuk takımları ile daha ferah ve geniş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Koltuk takımlarında modern ya da klasik modelleri de kullanmanız mümkündür.

Klasik ve modern tarzın birleşimi 

Düz ve sade koltuk takımlarını kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda desenli ve varaklı modelleri de dekorlarınızda kullanabilirsiniz. Koltuk takımlarınızı minik yastıklar ya da kırlentler ile çok daha şık göstermeniz de mümkündür. Salon koltuk takımlarında desenli ve pastel renklerdeki takımlar oldukça zarif durmakta ve dekorunuza zenginlik getirmektedir. Koltuk takımlarında canlı ve rengarenk bir görüntüyü ortaya çıkarmak salonunuzun dekorasyonda daha fazla öne çıkmasına yardımcı olacaktır.

Pastel tonlarda seçeceğiniz koltuk takımları salonunuzun daha seçkin bir görünüme kavuşmasını da sağlayacaktır. L şeklinde bir köşe koltuk takıyla salonunuzun daha da güzel bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Salon takımlarında L tipi koltuklar ile alışılmış çizgilerin dışına çıkmanızda mümkündür. L koltuk takımları en çok köşe koltuk takımlarında kullanılan ve dekorasyonda fazla yer kaplamayan modeller olarak dikkat çeken tasarımlardır. Ayrıca dekorasyona en kolay yerleştirilebilen koltuk takımları olarak göze çarpmaktadırlar.

2014-klasik-salon-takımları-mobilya-modelleriL tipi koltuklar dekorasyona farklı bir bakış açısı kazandırmaktadır. Yalnız şunu belirtmekte fayda var, L tipi köşe koltuk takımlarını salonlarınızın en ideal köşesine dağınık bir görüntü vermeyecek şekilde yerleştirmelisiniz. Aksi takdirde düzensiz ve hoş olmayan bir görüntüyü salonlarınıza taşırsınız. Koltuk takımlarında işlevsel açıdan oldukça kullanışlı ve fonksiyonel olanları kullanmanız salonlarınıza hem zenginlik getirecektir hem de daha dekoratif bir sunumu dekorunuza ekleyecektir.

Kare şeklinde koltukların şıklığı görülmeye değer.

Koltuk modellerinde yuvarlak tasarımların yerine daha kare olanları kullanmanızda fayda var. Çünkü kare modeller salonları daha büyük gösterecektir. Salonlarınızın daha gösterişli ve şık göstermek isterseniz berjer ve ikili koltuk takımları ile yapacağınız kombinasyonları denemenizi tavsiye ederiz. Koltuk takımlarında yapılan yerleşme düzeninde birbiri ile uyumlu olan tasarımları düşünmeniz her açıdan salonunuzu daha etkileyici kılacaktır. Deri koltuk takımları da son yıllarda oldukça popüler ve ilgi görmektedir. İsterseniz deri koltuk takımları ile de şahane bir dekorasyon çalışması yaparak bunun neticesinde olağanüstü bir dekor elde edebilirsiniz.

salon-dekorasyonu

Beyaz ya da siyah renklerde düşünebileceğiniz mobilya tasarımları ile salonlarınızda değişik bir ambiyans oluşturmanız sizin için hiç de zor olmayacak. Salonlarınızda fark yaratmak ve daha da güzel kombinasyonlarla farklı hissetmek istiyorsanız, o zaman koltuklarınız üzerinde kullanacağınız koltuk şallarını da düşünmenizi tavsiye ederiz. Koltuk takımlarınızda kullanacağınız desenli modellerde oldukça hoş duracaktır. Açılıp kapanabilme özelliklerine sahip olan koltuk takımları ile salonlarınızın ahengini değiştirebilmenizde mümkündür.