Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Salonlarınız var olan havasından sıkıldınız mı ? Sizler gibi yaşayan bir canlı olan salonlarınızı farklı stiller ile kimliklendirin.

Salonlar değişik stiller ile renkleniyor. Dekoratörlerin değişik fikirlerinden ilham alınarak evlerde ufak değişikliklerle salonlarınızın büründüğü havaya sizde şaşıracaksınız

1. İlginç Stil Karmaları

Satın alacağınız  en son moda, ilginç mobilya ve aksesuarlarla yeni bir düzenleme yaparak salonda farklı stilleri kombinleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan fotoğrafta gördüğünüz koton kumaş kılıflı modern ve rahat kanepe salonun odak noktasını teşkil etmektedir. Etnik ve hayvan baskılı yastıklar salonun sahil evi havasıyla tezat oluştursa da kanepe ile uyumu yakalamış görünüyor. Modern orta sehpa klasik ferforje aksesuar ve mobilyalarla gözü yormayan bir bütünlük yakalanmış. Farklı stilleri, dönem ve ölçüleri kullanırken deneme ve yanılma yoluyla en doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

2. Bilinenin Dışındaki Romantiklik

Zarif ve asil ama biraz da vahşi bir yaşam stilim var diyenlerdenseniz, dekorasyonda cazibeli ama bir o kadar da romantik stilleri denemelisiniz. Retro stilinin zarif ayaklı, sıcak ahşap rengi mobilyaları mor, bordo ve gülkurusu gibi ihtişamlı kadifelerle çok güzel bir uyum yakalamakta.  Sağladığınız bu kombini pekiştirmek için perde ve duvar kağıdında çiçek desenlerini tercih edebilirsiniz.

3. Basit Ama Net Çizgiler

Yaşamımı  huzurlu ve rahat bir şekilde geçirmek istiyorum diyorsanız , pastel renklerden ve doğal dokulardan hoşlanıyorsunuz demektir. Aşağıda yer alan fotoğraftaki gibi gösterişten uzak, doğal dokularla zenginleşen modern kır evi havasında bir mekanı beğenebilirsiniz. Kahve ve bej tonlarının mekanı sarmaladığı salonda rattan, ham ahşap, doğal taş ve yün gibi farklı dokular renklerin monotonluğunu kırarak mekana canlılık kazandırıyor. İnce ayak formlu sehpalarla mobilyaların kütlesel formlarını rahatlatabilirsiniz.

4. Modern Ve Ergonomik

Eviniz her zaman derli toplu ve kalabalıktan uzaksa buradaki gibi beyazın hakim olduğu ve sürekli  düzenli olmanızı sağlayan fonksiyonel mobilyaların kullanıldığı bir salon dekorasyonu tam size göre. Düz hatlı mobilyalar, kar beyazı, simetri ve işlevsellik.  Tüm bu eşsiz öğeler bu salonda öne çıkan detaylar. Böyle bir salon stili için  ise yapmanız gerekenler çok basit. Varsa kartonpiyerlerinizi söktürün, perdeleri tavandan yere kadar kullanın ya da stor tercih edin. Duvara monte açık raflar, kapaklı kitaplık ve depolama üniteleri, iki fonksiyonlu sehpa ve masalar size ilham verecek birkaç öneri .

5. Klasik ve Etnik Formların Dengesi

Zamanınızı antikacı mağazalarında, sanat galerilerinde ya da gittiğiniz ülkelerin ilginç ürünlerinin satıldığı mağazalarda geçirmeyi seviyorsanız etnik kültürün global yaklaşımlarını salonunuza yansıtabilirsiniz. Klasik mobilyalarınızı kilim desenli yastıklar ve Hint işi kumaş kaplı puflarla uyumlamak, ziyaret ettiğiniz ülkelerden aldığınız yerel aksesuarlar kullanmak, sanat galerisinden beğenerek aldığınız modern bir sanat eseri ya da ilginç bir heykel. Salonda hepsi için yer açarak hiç beklemediğiniz kadar sofistike ve sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Salonlarınızı kullandığınız aksesuarlar ile bir sanat galerisine dönüştürebilirsiniz.

salon-dekorasyon-örnekleri salon-dekorasyonu

 

http://www.evimdergisi.com.tr/salon-stilinize-karar-verdiniz-mi/69n.aspx