Salon Dekorasyonu Ve Salon Mobilyaları

Salonlar evlerinizin en çok kullanılan bölümleri arasındadır.

Bu yüzden salon dekorasyonlarının oldukça hoş olması gerekir. Salonların etkileyici görünüme sahip olması için dekorunda daha dekoratif ve estettik olarak da oldukça hoş tasarımlara yer vermelisiniz. Koltuk takımlarında salon için daha rahat ve şık görünümlü olanları kullanmalısınız. Salonunuza değişik atmosfer katarak salonunuzun değerine değer katmış olursunuz. Klasik ya da modern koltuklar ile yapacağınız dekorlarda açık renkli koltuklara ve yer vermeniz dekorunuza ferahlık ve zenginlik getirecektir. Salonlarınızı giydireceğiniz koltuk takımlarının oldukça kaliteli ve konforlu olması da unutmamanız gereken noktalardan biridir. Salonlar dinlenmenizi ve misafirlerinizi ağırlamak için kullanabileceğiniz en özel yerlerden biridir. Salonlarda kullanacağımız mobilyalar hayatımızı kolaylaştırmalıdır. Salonlarda kullanacağımız mobilyaların seçiminde seçici davranmalısınız. Uzun saatler vakit geçireceğiniz salonlarınızda yer verdiğiniz mobilyaların sizleri stresten uzak tutmasına özen göstermelisiniz. Salonunuzun dekorunda kullandığınız mobilyalar yanlış tercih edilirse soğuk bir dekora sahip olabilirsiniz.

gri-ve-mor-salon-dekorasyonuSalonunuza yapacağınız dekoru önceden kafanızda planlamalısınız.

Böylece hangi eşyayı nereye yerleştireceğinizi de boyut olarak belirlemiş olursunuz. Salonunuzda farklı tarzdaki mobilyaların kombinasyonu çok hoş durmaktadır. Aynı zamanda fonksiyonel ve işlevsel olan tasarımlar salonların güzelliğine güzellik eklemektedir. Salonlarınızda kullanacağınız mobilyaların birbirlerini tamamlayıcı özelliklere sahip olması dekorunuzun son derece şık durmasını sağlayacaktır.

retro-salon-dekorasyonuSalon mobilyalarınızın salonunuzda rahat hareket edebileceğiniz şekilde olmasına dikkat etmelisiniz.

Alanı daraltan değil de daha çok hareket kabiliyeti sunan mobilya ürünleri ile bambaşka bir salon dekoru elde etmenizde mümkündür. Salonlarınız küçük ve dar alanlardan oluşuyorsa mutlaka köşe koltuk takımlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bir salon da illa berjer ya da koltuk takımı olacak diye bir kural yoktur. Onların yerlerini aratmayacak kalite de hatta çok daha üzerinde bir mobilya modeli olan köşe koltuk takımı ile şahane bir dekora imza atabilirsiniz.

Sadece misafirlerinizin vakit geçirdiği bir yer olmayan salonlarınızda kendiniz içinde bir yer oluşturmanız mümkündür. Bunu da tekli koltuklarla yapabilirsiniz. Ya da küçük bir berjer takımına salonunuzda yer verebilirsiniz. Kendinize hoş gelen tarzı belirlemelisiniz. Klasik ya da modern tarzdan birini seçerek de bunu yapabilirsiniz ya da ikisini kombine ederek de harikulade dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Salonlarınızda renkli tasarımları seviyorsanız mutlaka pastel ağırlıklı koltuk takımlarını denemelisiniz. Siyah beyaz tasarımların son yıllarda moda olması da göze çarpan detaylardan biri olarak dikkat çekmektedir. Ahşap mobilyalar kadar modern ve deri koltuk takımları da salonlarınızın dekorlarında kullanabileceğiniz harikulade modeller arasında fark yaratmaktadır.

salon-dekorasyon-örnekleriKlasik bir sehpa ile modern koltukları kombine edip ortaya güzel bir konsept çıkarmanız zor değildir.

Yapacağınız konseptlerde ne olursa olsun rahatlığı ön planda tutmalısınız. Modern mobilyalar, farklı çeşitleri ve yüksek konforları ile size salonunuz için uygun olan en iyi fırsatı sunmaktadır. Klasik tasarımlar ise daha çok ihtişam ve gösteriş olarak dekorunuzu daha güzel gösterecektir. Yapacağınız tercih doğrultusunda fevkalade kombinasyonlar ve değişik varyasyonlar ile dekorlarınızda yapacağınız farklılık salonlarınızın görünümüne yansıyacaktır.

Salonlarınızda kullanacağınız koltuk takımlarının kolay silinebilir olması ve kir tutmaması da çok önemlidir. Koltuğunuza oturduğunuzda diken üstünde oturuyormuş gibi hissetmeyeceğiniz tarzdaki koltukları salonlarınızda kullanmalısınız. Böylece aradığınız rahatlığa ve konfora daha çabuk bir şekilde kavuşabilirsiniz. Salonlarınız dilediğiniz kadar geniş değilse o zaman daha kullanışlı ve işinizi kolaylaştıracak modellere yönelmelisiniz.

Duvar ve koltuk takımlarında kullanacağınız renkler ile kontrast oluşturarak da salonunuzun olduğundan daha geniş bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. İlgi çekici renklere yer vererek salonunuzun dar görünümünü geri plana itebilirsiniz. Salonlarda aksesuar kullanmanız ya da ayna gibi değişik eşyalar kullanmanızda dekorunuza hem derinlik katar hem de daha zengin bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Salonlarda kullanacağınız renk tercihlerine de dikkat etmelisiniz. Bazı renkler gerçekten salonların geniş görünmesini sağlamaktadır.

Beyaz, krem, bej ve değişik kombinasyonlar her açıdan salon dekorasyonlarını olduğundan çok daha şık göstermektedir. İsterseniz salonlarınızda desenli modellere de yer verebilirsiniz. Salonlarda kullanabileceğiniz mobilyalar ile dekorlarınızda farklı düşüncelere yer vermeniz mümkündür. Sizlerde bu fikirlerden yararlanarak evlerinizin salonlarını daha da etkileyici bir yere dönüştürebilirsiniz.