Türkan Şoray’ın Evi

Türkan Şoray denilince aklımıza ilk başta yeşilçam gelir. Adından yıllardır söz ettiren usta oyuncu daha da kendisinden çok bahsettirecek gibi görünüyor. Oyunculuğa hayatını adamış birisi olduğundan dolayı aldığı ödüllerin sayısız olduğunu biliyoruz. Böyle bir oyuncunun evini herkes merak eder. Türkan Şoray nasıl bir evde yaşamaktadır? Dekorasyonu nasıldır? Mobilyaları ne renktir? İşte bugün bu sorularınıza cevap vermek bizim görevimiz.

Türkan Şoray’ın evinin mobilyaları kendi zevkine uygun olmakla beraber ailesinin de zevkine uygundur. Modernliğin öncülerinden olan büyük yıldız evini hem geçmiş modasıyla hem şimdiki modayla birleştirerek yeni bir modayı kendisi çıkarmıştır. Türkan Şoray’ın ev dekorasyonu denilince aklınıza ilk gelen ödül köşesi olmalı. Yüzlerce ödül alan Türkan Hanım bunları en iyi şekilde muhafaza etmek için salonunun köşesini ödüllerine ayırmıştır. Piyanoya olan ilgisi evinde piyanosunun olmasına hak kazandırmış ve kendisi için önemli olan iki parçayı evinin en güzel yerinde birleştirmiştir. Dekorasyona verdiği önem renk uyumu kadar önemlidir. Mobilyalarının uyumluğu gözden kaçmamaktadır.

türkan-şorayın-evi

En önemlisi ise o güzel hatıralar. Anı yakalayan ve insan hayatında büyük yeri olan fotoğraflar. Yeşilçam hatıraları, gençlik anıları ve şimdiki zamanı da kapsayan çerçeveli fotoğraflar Türkan Şoray’ın evinin bir kısmını kaplamaktadır.Türkan Şoray’ın Mobilyaları ve zevkine bakınca genelinin altın sarısı olduğunu görüyoruz. 90lardan kalma bir ev gibi görünen dekorasyon bugünün moda renkleriyle kendisinden söz ettiriyor. Bir püf nokta var ki salonun mobilyalarının yastıklarının işlenmiş olması. Bu da zevkleri ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. Ve çiçeklere olan sevgisini her köşede yer alan çiçeklerden görmeniz mümkün. Yeşil yapraklıların yanısıra orkidelere olan düşkünlüğü evin hemen hemen her yerinde orkide olmasına sebebiyet veriyor.