Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl 8.si gerçekleşen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması kıyasıya bir rekabete seyirci oldu.

Genç tasarımcıların elinden çıkan birbirinden farklı tasarımlar rakipleri ile centilmenlik çerçevesinde yarıştı. Ödül törenine Kadir Çöpdemir’in esprili sunumu damgasını vurdu.

8. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması kategori birincileri düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu. Prof. Dr. Alpay Er, TOFD Başkanı Ramazan Baş ve Trend Danışmanı Özlem Devrim ‘in jüri üyeliğini gerçekleştirdiği yarışmada finale kalan 16 tasarım arasından 6 kategorinin birincileri ödüllerine kavuştu.

Geçen yıllarda gerçekleşen yarışmalardan farklı olarak değişik bir uygulamaya gidilen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışmasında finale kalan 16 tasarım Türkiye’nin saygın mobilya firmaları tarafından prototip olarak üretildi. Üretilen prototipler İMOB 2013 ‘te prototipleri üreten firmaların standalarında sergilenecek.

Genç tasarımcıların bu yıl ki destekçilerinden biri de Destek Paten oldu. MOSDER ve Destek Patent işbirliği ile ilk 16’ya giren tasarımlar ücretsiz olarak patentlenecek. Yarışmanın 2. aşamasında ise her kategoride birinciliğe laik görülen tasarımcıların sahiplerine 3000’er TL para ödülü verilecek. Genç yetenekleri ağırlayan Tasarım Yarışması her yıl artan katılımcıları ile gençleri desteklemeye devam ediyor.

Kategori birincilerin muhteşem tasarımları:

Depolama-Kategorisi-Birincisi-2012 Engelliler-Ev-Mobilyası-Kategorisi-2012 Oturma-ve-Dinlenme-Kategorisi-Birincisi-2012 Tamamlayıcı-Mobilya-Kategorisi-Birincisi-2012