Yemek Odasında Klasik Dekorasyon

Salonların vazgeçilmezi olan yemek odası takımları, evin yeterli büyüklükte olması durumunda ayrı bir odada değerlendirebilmektedir. Özellikle büyük ve çok odalı evlerde, kabalık aileler için ideal olan yemek odaları, klasik dekorasyonla birleştiklerinde ortama ciddiyet ve resmiyet de dahil olmaktadır.

Ayrı bir oda söz konusu olduğunda, klasik yemek odası dekorasyonda çok şık görünmektedir. Özellikle amaç sadece yemek olduğu için net bir şekilde kullanılan mobilyalar ve yeterli büyüklükte olan masalar tercih edilebilir. Kalabalık aileler söz konusu olduğunda, özel tasarım bir yemek masası sipariş edilebilir.

Klasik yemek masaları genelde 6 ya da 8 kişilik olduğundan daha fazla nüfus söz konusu olunca özel sipariş verilmesi gerekebilir.

lüks klasik yemek odası

 Koyu Renkler Geniş Salonlara

Klasik yemek odası koyu renk seçenekleri söz konusu olduğunda büyük mekanlarda tercih edilmelidir. Ceviz takımlar tercih edilerek, uzun yıllar dayanıklı mobilyalara sahip olmak mümkün olabilmektedir.

Renkli seçimler genelde klasiğin ağırlığını iyi bir şekilde yansıtmayacağı için, klasiğin adı gibi klasik renklerin tercih edilmesi önemlidir. Son dönemde pudra rengi, pembe tonları gibi bir çok renk istense de, bu renkler istenilen etkinin yaratılması mümkün değildir. Ancak farklı bir tarz için bu renkler tercih edilebilmektedir.

En ideal renk seçimi, sizin mekanınız için en uygun olan renkleri belirleyerek daha sonra karar vermektedir.

Klasik yemek odası tasarımları

Modern Sevenler

Modern tarz sevip, klasiği de aralarda kullanmak isteyenler, Avangarde stili tercih edebilirler. Biraz sahte bir klasik yemek odası görünümü gibi olsa da, klasik için ağır bir dekorasyon olacağını düşünen bu stili tercih edebilirler.

Açık ahşap tonları ve siyah koyuluğundaki renklerin bu stil için uygun olmadığı bilinmektedir. Zengin bir renk çeşitliliği bulunan klasik tarz yemek odaları için koyu ceviz tonları tercih edilebilir. Modern ve klasik ürünleri tercih ederek dilediğiniz mekan için uygun seçimler yapabilirsiniz.

Ancak pastel tonlar, size istediğiniz klasik etkiyi yaratmayacağı için klasik stilin dışına çıkacağınızı bilmelisiniz.

Klasik yemek odası çeşitleri

Evladiyelik Klasik Stiller

Mobilyanın üretilmesi için tercih edilen en kaliteli malzeme, MDF malzemesidir. MDF daha pahalıdır ve istediğiniz süre kullanabilirsiniz.

Zaman geçtikçe ve mobilyalar yerinden oynadıkça suntalam malzemeler kabarıp çatlar. Bu da kullanışsız bir sonuç ortaya çıkarır. Uzun yıllar kullanacağınız bir ürün almak istiyorsanız, MDF malzeme seçmeniz gerekir.

Ancak istediğiniz ürünü özel olarak da yaptırabilirsiniz. Böyle bir durum söz konusu olduğunda ise, sipariş verdiğiniz ustaların deneyimlerinin farkında olmanız gerekmektedir.